Ty dvě.

17. srpna 2012 v 13:35 | Bety |  Příběhy
Fibbi a Figgi. Jak jsme k těm dvoum přišli? Dvě sestry Německého ovčáka. V tomto článku Vám popíšu, jak jsme k holkám přišly. Co nás vedlo si koupit zrovna ségry.
Věnuji se sportu, kterému se říká sportovní kynologie. Jelikož tento sport spousta lidí nezná, napsala jsem článek na vysvětlenou. Ke sportovní kynologii se vybírají psy s ochotou pracovat ale zároveň nebojácní a nedělá jim problém zakročit a být "tvrdší".Proto je pro tento sport nejpoúžívanější Německý ovčák. Po jedné feně německého ovčáka - Laře jsem se s rodiči dohodla, že si na tento sport pořídím vlkošedou fenku Německého ovčáka.

Když jsem procházela internet a hledala "své štěně" narazila jsem na chovatelskou stanici, která měla aktuální vrh, který splňoval všechny mé požadavky. Rodiče měli nejtěžší zkoušky a otec byl Vícemistr světa v tomto sportu a hlavně můj oblíbený pes. A bylo to ta osudová věta "Štěně po Javirovi musím mít!". Po telefonátu s chovatelkou jsme se jeli podívat. Ve vrhu byly tři fenky. Jedna vlkošedá, a dvě černé se znaky. Takže jsem nemusela vybírat, automaticky jsem si zamluvila tu vlkošedku. Všechna štěňata byla stejná. Mazlivá a uječená. Jedna, ale jemně vynikala. Jedna z těch dvou černých. Ale mé rozhodnutí bylo, že chci vlkošedou.

Za měsíc jsme si pro štěně měli přijet a odvézt si ho. Doma jsem si však uvědomila problém. Jelikož cvičák a parta se kterou cvičím je od mého domu trochu dál, můj milý tatínek mě tam musel pokaždé vozit, pak zase odjet domů a když jsem zavolala, zase pro mě přijet a jet domů. To ho však unavovalo a já jsem se mu nedivila. Navrhla jsem teda, že by mohl začít cvičit se mnou. Taťka ze začátku odmítal, protože ke zvířatům nikdy neměl blízko, ale já ho přemluvila.

Píše se červenec 2011 a my jsme si kromě vlkošedé slečny domů přivezli i druhou fenku. Fenku černou, se světlými nožkami. Já cvičila s vlkošedou Fibbi a taťka s černou Figgi a společně jsme jezdili trénovat. Po týdnu, jsem si však s taťkou uvědomili, že já mám blíž k černé Figgi a taťka k vlkošedé Fibbi. Holky jsme si prohodili a do teď já cvičím s černou Figgi, alias "Dží" a taťka s Fibbi alias "Fíbí".

Fibbi je v té dvoučlenné smečce asi takový šéf. Ale nedává to moc najevo, protože svoji ségru má strašně ráda. Fíbák je takový smíšek. Je to veselá fenka, která vymýšlí pořád hlouposti. Je strašně rychlá a zbrklá a často vám nějak ublíží, ale vždycky je to nedopatřením. Lidi má strašně ráda a nikomu by neublížila. V obranách (oddíl v sportovní kynologii) se z ní stane razantní obranář. Na obranách je i schopna opravdu pokousat.

Figgi je pokaždé ta, co se podřídí. Se mnou si strašně sedla, alespoň myslím. Je to hodná fenka, která jemně nedůvěřuje cizím lidem, ale nikdy by nic neudělala. Je vyjímečná tím, že by pro psovoda udělala vše, co mu an očích vidí. Při cvičení se projevuje obrovskou chutí do práce. Štve ji, když vám nemůže vyhovět a dělá pro to vše, aby to dokázala. Je také neuvěřitelně mazlivá a miluje lidksou společnost.

Figgi
"černota se znakatými nohy"
Figgi, ta "moje". Udělala by pro vás všechno. Ta bez které už si ten život ani nedokážu představit.

Fibbi
"světle vlkošedý Fíbák"
Fibbi, ta "taťky". Ten nejbláznivější pes, který vám umí nedopatřením ublížit, ale přesto ho milujete.

A společná fotka. :-)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaká z holek se Vám líbí víc?

Fibbi
Figgi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama