Ohlédnutí za rokem 2012

29. prosince 2012 v 16:40 | Bety |  Jak žijeme
Ahoj. :-)
Dnes jsem si pro vás připravila delší článek. Je to ohlédnutí za rokem 2012 s výběrem nejlepších fotek. Pro lepší kvalitu stačí na fotky pouze kliknout. Je možné, že jste již spoustu fotek viděli, ale určitě jich je tu spoustu nových.
LEDEN
Co se týče focení, nic se nedělo. Fotili jsme s taťkou holky pouze v postojích nebo portréty.

V lednu jsme však jeli na výcvikový víkend až do Kroměříže, kde jsme si skvěle zatrénovali, ale nemáme chuť se tam vracet. Lidi nás tam dost zklamali a výcvikové metody (typu ostnáč, bič a elektrika) si nás také nezískaly.


ÚNOR
Tou dobou jsem začala na tréninky tahat i foťák a cvakala vše, co se dalo. Domů jsem přinesla tisíce snímků, ale na 99% se nedalo koukat. Psi na fotkách byli pouze rozmazané šmouhy. Fotila jsem Canonem EOS 400D s objektivem Canon objektiv EF-S 18-55 mm.
Na cvičáku jsme byli pořád, díky bohu ty časy jsou pryč. Vzpomínám na ně dobře, ale pokud bych tam dál cvičila, nikam bych se s Figgi nehla.


BŘEZEN
Foťák jsem měla na každém tréninku a snažila se zachytit nějaké ucházející fotky pohybu.
Se psy jsme pořád jezdili na cvičák, kde jsme kousali na místního figuranta. Což byla strašná chyba. Jak se ukázalo, figurant nebyl moc šikovný a holčičky nám zkazil, co se týče obran. Už je to v pořádku, ale dlouho jsme odnaučovali neplné zákusy a předrážděnost na obranách.


Také jsem se zúčastnila výstavy NO, kde jsem předváděla 2 psy. Na této akci mi taťka poprvé půjčil foťák Canon EOS 60D s objektivem EF-D 18-135 IS.
Jeli jsme také na druhý výcvikový víkend v tomto roce. Tentokrát ho pořádala chovatelka holek a lidi a prostředí bylo moc příjemné. Tento výcvikáč změnil můj přístup k výcviku. Poznala jsem tam toho nejúžasnějšího chlápka, co jsem mohla v kynologii poznat. Pavel mi dal ze začátku pár rad ohledně poslušnosti a od té doby jsme spolu začali trénovat. A za to jsem mu neskutečně vděčná.

DUBEN
V dubnu jsem pořád fotila Canonem 400D a s objektivem EF-S 18-55 mm.

Po březnovém výcvikáči jsem se domluvila s chovatelkou holek, že bym párkrát mohla zajet k nám na cvičák, nebo my k ní a my si společně zatrénovaly. Od té doby jsme spolu trénovaly přibližně každý týden a ona mi taky dala na výcvik malou Jammu. Tou dobou jsme na cvičák pomalu přestalávali chodit.


V dubnu jsme také jeli na další výcvikáč (s Figgi, Fibbi i Jammou), který opět pořádala chovatelka. Na tomto výcvikáči figuroval jiný figurant než Honza, ale i tak jsme poznali, jak hrozně na tom holky s obranami jsou. Od té doby se rozhodlo, že bychom mohli začít jezdit na Honzu. Na tamto výcvikáči mi taťka půjčil 60D a také na pár fotek teleobjektiv.
V dubnu se také pořádaly výběrové závody na MS ČR. Dostala jsem se pouze na jeden závod ze čtyr, ale i tak to byla úžasná podívaná.KVĚTEN
18. května holky oslavily jeden rok života a mně taťka občas zapůjčil teleobjektiv a Canon 60D, kterým jsou focené fotky vlevo.
Na cvičák jsme již jezdili jen zřídka, za to jsme jezdili víc na tréninky s lidmi z výcvikáčů. A díky tomu, nás lidé ze cvičáku přestali mít v oblibě, jako to do té doby bylo. Do dnes nás nemají rádi.


V květnu jsme jeli opět na další výcvikáč. Na třetí ze tří, pořádaný chovatelkou holek. Na tomto výcvikáči figuroval Honza a my jsme si pořádně zatrénovali. Fotila jsem tam 60D, teleobjetkivem a objektivem EF-D 18-135 IS (fotky z výcvikáče vlevo).

Během května se Figgi velmi zlepšila v poslušnosti a začla v ní vynikat. Do té doby jsem totiž cvičila na peška, kvůli vlivu cvičáku. Nakonec jsem zjistila, že míček opravdu miluje a květen pro nás byl skvělým cvičícím měsícem.


ČERVEN
V červnu se konal výcvikový tábor, který trval týden, ale protože jsem musela chodit do školy, jezdili jsme na něj pouze obden a to odpoledne. Na táboře byl Honza a holky se tam v mnohém zlepšily a my už jsme se s Honzou domluvili na našem prvním tréninku. Na táboře jsem fotila, když mi taťka půjčil 60D. Na táboře jsem také chovatelce vrátila mou Jammu, která u mě byla 2 měsíce.
V červnu jsme zjistili skvělou zprávu a to, že RTG holek jsou moc pěkné. Obě dvě mají DLK 0/0 i DKK 0/0.ČERVENEC
Červencem začaly prázdniny a to znamenalo spoustu tréninků. Na tréninky taťka vozil foťáky (nějak ho to přešlo) a půjčoval mi 60D i s teleobjektivem (fotky vlevo). Během července jsme v průměru za měsíc objeli nejvíc tréninků za celý rok. Začali jsme jezdit na každý trénink, kde byl Honza a holky se začaly hodně zlepšovat. Za celé prádzniny jsme se na cvičák ani nepodívali. Občas jsme potkali členy cvičáku na trénincích, ale chovali se k nám dost odměřeně.


Dvakrát jsme dojeli na letní tábor, kde figuroval Honza. A já tam nafotila pár fotek 60D (vlevo). Tam nám chovatelka holek oznámila, že se stěhuje, takže jsme spolu přestali cvičit.
V tu dobu měla také babička koťata a na blogu se jejich fotky již objevily. Všechny byly foceny Canonem 400D, ale s obejktivem EF-D 18-135 IS. Fotky se na 400D podle mně moc vyvedly.


SRPEN
V srpnu jsme již tolik na tréninky nejezdili. Hodně jsme trénovali doma a do toho
také fotili (fotky vlevo). V srpnu jsem já oslavila 15. narozeniny a také byl založen tento blog. Všechny fotky vlevo jsou focené 60D a obejktivem EF-D 18-135 IS. Srpen byl pro nás spíš odpočinkovým měsícem.
V srpnu jsem byla na dovolené v Londýne. Ale také jsme stihli projet menší část Jížní Anglie. Na této dovolené jsem měla 400D s půjčeným objektivem EF-D 18-135 IS, který mi tak nějak zůstal do teď. S fotkami (dole) nejsem spokojená, protože počasí nám moc nepřálo.
ZÁŘÍ
V září nastal nový školní rok a já šla do druhého ročníku na francouzském šestiletém gymnáziu. 60D jsem do ruky dostával pouze zřídka. Zůstal mi však "půjčený" objektiv EF-D 18-135 IS a s ním jsem nadále fotila. V září jsem ale nafotila s 60D velmi povedený set (vlevo) s holkami na louce, který se líbil a to jsem moc ráda.S holkami jsme začali jezdit jednou týdně na obrany za Honzou, na které jezdíme do teď. Holky se každým tréninkem v obranách zlepšují. Začátkem září se Figgi v obranách začala hodně projevovat a já na ní byla opravdu pyšná. S holkami jsme se také začali připravovat na zkoušky.

Když mi zůstal objetkiv EF-D 18-135 IS, hodně jsem s ním a 400D experimentovala.

ŘÍJEN
V řijnu jsem ani moc nefotila a pokud ano, tak pouze s 400D a s EF-D 18-135 IS.
Tento měsíc jsme také naplánovali první výstavu Fibbi. Fibča si vyběhala nejlepší možnou známku a umístila se velmi dobře. Byla 10. ze 14. ale 9 fen před ní byly feny exteriérové, pak Fibča a potom až všechny ostatní pracovní feny. Takže z pracovní linie byla Fíbí nejhezčí fena. Tento výsledek nás potěšil, ale ani moc nepřekvapil. Fíbí je typická představitelka svého plemene.


LISTOPAD
Během listopadu jsme párkrát zajeli na cvičák, kde jsme potkali lidi, kteří nás tolik neodmítli, jako "elita". Elita je skupina lidí na cvičáku, která se občas dohrabe na nějaké to mistrovství, ale všem to vnucuje a myslí si, že je nejlepší na světě. A právě tahle skupina nás nemá ráda.
Na tomto tréninku na cvičáku jsme kousali na jednoho figuranta, který na cvičák občas zajede. Fotky jsou nafocené 400D a objektivem EF-D 18-135 IS.

Listopad byl zase úspěšný pro Figgi. Úspěšně složila svou první zkoušku - zkoušku BH, podle mezinárodního zkušebního řádu IPO. Na body jsme dopadly celkem bídně, ale zkoušku máme. Figgi mi však udělala radost, jak se svou povahou vše zvládla.
Listopadem pro nás kynology končí sézona, my jsme jí zakončily splněním zkoušky a to jsem moc ráda. Přes zimu budeme pouze cvičit a začátkem nové sezóny doufáme, že složíme další zkoušku.


PROSINEC
Prosinec pro nás byl spíš odpočinkovým měsícem. Na pár tréninků jsem se však dohrabali, popřáli lidem krásné svátky a od poloviny prosince jsme byli pouze doma.
Jak už mnozí z vás víte, k Vánocům jsem dostala právě onen Canon 60D, o kterém
jsem se několikrát v tomto článku zmínila. Od 24.12. se snažím 60D zkoušet, ale počasí nám vůbec nepřeje, takže fotky jsou nic moc.

Rok 2012 byl pro mě skvělým rokem, ať už psím, osobním, nebo fotografickým. Jsem ráda, že mě 16. srpna napadla myšlenka, že bych mohla založit tento blog. Jsem ráda za vás a děkuji vám, že jsem vás mohla poznat. Těším se s vámi na rok 2013.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaká z holek se Vám líbí víc?

Fibbi
Figgi

Komentáře

1 Maja | Web | 29. prosince 2012 v 17:33 | Reagovat

Dlouho jsem neviděla tolik krásných fotek vedle sebe. Jsi fakt talent, nechápu jak můžeš tak krásně fotit. Takhle akční fotky jsou mnohem lepší než nějaké umělecké. Teda aspon mě to příde. Je to fakt úžasně. A ten souhrn. Udělali jste kus práce!!!

2 Katy<3 | Web | 29. prosince 2012 v 17:44 | Reagovat

Je to asi blbé, ale já rozdíly mezi fotkami vůbec nevidím ať už jsou focené kterýmkoliv foťákem :-D  Prostě a jednoduše všechny Tvé fotečky jsou velmi vydařené :-)
Musím přiznat, že Ti Figgi hrozně moc závidím :-) Já bych za takového psa dala život :D

Přeji Ti ať je rok 2013 pro Tebe ještě lepší než tenhle :-)

PS.: Co je teď s Jammou?

3 Anča ^_^ | E-mail | Web | 29. prosince 2012 v 17:57 | Reagovat

krásné fotky :3 :3

4 Peťa | Web | 29. prosince 2012 v 17:59 | Reagovat

Super nápad na článek :-) Fotky jsou všechny skvělé, nejvíce se mi asi líbí ty z louky. Já nesnáším takovéto 'elity', vlastně jsem kvůli jedné ženské ze cvičáku musela odejít, protože její JRT byl agresivní a ona ho pořád pouštěla navolno a kdykoliv se s Danem (kterého jsme měla na vodítku) chytnul, dělala, jako bych za to mohla já. Myslím, že za sebou máte úspěšný rok, vzhledem k tomu ze Fíbí se úžasně umístila na výstavě a Figgi složila BH, doufám, že na dalších zkouškách nebude podobný nesympatický rozhodčí :D Přeji vám hodně úspěchů v novém roce :-)

5 Kejtý | Web | 29. prosince 2012 v 18:04 | Reagovat

Tak to si měla pestrej rok :)) každopádně fotky super :)

6 Elma | Web | 29. prosince 2012 v 18:11 | Reagovat

Tuž ta Fibina je expert, teda! :D
Děkuji, moc jsi mě potěšila. :o)

Jen chci podotknout, že malá Jamma je strašně podobná Figgoušovi, jsou jako dvojčata.. :o)
Tento článek se mi moc líbil, hlavně to zakončení. :o) Měla jsi (jistě i s holkama) tento rok opravdu vydařený, však vy si ho vydařený mít zasloužíte. Doufám, že tento rok se vám vydaří stejně dobře jako předešlý. :-)

7 the lizz. | Web | 29. prosince 2012 v 18:14 | Reagovat

skvělé shrnutí :) fakt moc se mi líbí tvoje fotky s psy :)

8 feel-so-close-to-you | Web | 29. prosince 2012 v 18:16 | Reagovat

červencové a srpnové fotky :333 a v září ty jejich jazyky mezi těma horníma fotkama :-D :-D
A jaktože tu chybí nejlepší fotka Figgi?! :-D
a jinak děkuji ti dobrá vílo :) a Pokus, no, pravda, že to teď trochu drhne :-D ale už jdu na to! :-D

9 Das | Web | 29. prosince 2012 v 18:28 | Reagovat

No vidíš! Já věřím, že to nakonec Figgi zvládne. :)

Tohle ohlédnutí se mi moc líbí! Docela jsem koukala, když jsem najela na Tvůj blog, jelikož jsem něco podobného plánovala udělat. :D
Hrozně krásné, pěkně jsem si početla a prohlédla fotky. :) Člověk by nevěřil, kolik se toho za ten rok dokáže změnit.. Jak zlepší tak zhoršit.
"Elitu" Vašeho cvičáku bych asi raději nekomentovala. Pravda, že u nás je základní výcvik, kde je nejvíc psů, pak je pár lidí se psy, co si trénují sami a pak je ještě individuální výcvik, který vede jedna slečna, co má kynologickou školu. Ale zatím nemám z žádného člověka vyloženě negativní pocit. :) Myslím, že tam mezi všemi panuje taková přátelská atmosféra a je tam docela sranda.. Tuhle jsem tam ze základního výcviku byla jen já, tak šli s námi cvičit dvě ženský, co si normálně cvičí sami. :) Ale osobně si myslím, že cvičák je dobrý na základy a socializaci, ale pokud člověk i pes míří víš, tak nestačí. :)
Moc moc moc moc moc se těším na procházkovej článek! :D

10 Niqis | Web | 29. prosince 2012 v 19:08 | Reagovat

Nádhera, dobře si to vymyslela, že když někdo na ty malé fotky klikne, tak se mu zvětší :-) Se divím, že si pamatuješ přesně jakým foťákem si fotila :D Na té první fotce vám to spolu moc sluší :-) Samozřejmě i na jiných.

11 | Web | 29. prosince 2012 v 19:59 | Reagovat

nádherné ohlédnutí za rokem 2012, krásné zážitky :3

12 Monča | Web | 29. prosince 2012 v 20:08 | Reagovat

Kdybych to všechno měla komentovat, bylo by to na dlouho, ale článek se vydařil a na všechny fotky jsem se koukla :-). Jinak, zajímalo by mě kde "bydlíte" na těch výcvikových táborech?

13 Skříteček2 | Web | 29. prosince 2012 v 20:37 | Reagovat

Tak tenhle článek ti musel dát zabrat, přečetla jsem ho celý a všechny fotky poslušně rozklikala. Tvůj blog neznám tak dlouho, takže jsem ani vůbec nevěděla o těch problémech na cvičáku jak s metodami, tak s lidmi.

Pletou se mi naštěstí jen jména, ale vím, že ta tvoje je černá a ta druhá tvého táty. :D

Mimochodem, celkem ti závidím, že jsi si založila blog až teď v 15ti, ušetřila ses za stydění se a promazávání starých sračkoidních článků. Měla jsi při zakládání tohoto blogu už s blogem nějaké zkušenosti?

14 Marsianna | Web | 29. prosince 2012 v 20:57 | Reagovat

Super nápad na článek! Je to moc pěkné, jak jsi to rozdělila po měsících. :-)
Všechny fotky jsem si ráda (některé znovu) prohlédla a nepřestávám tě obdivovat za tvé fotografické umění. :-) :-*

15 Peťule | Web | 30. prosince 2012 v 10:00 | Reagovat

Přeji krásné prožití Nového roku ve zdraví a spokojenosti. =)

PS: Krásné ohlédnutí za předešlým (Stávajícím) rokem. =) Je vidět zlepšení!

16 XOXO | 30. prosince 2012 v 11:35 | Reagovat

Wow,  super ohlédnutí za celým rokem :-) A máš pěkný blog :-)

17 Clara | Web | 30. prosince 2012 v 13:13 | Reagovat

Ty fotky jsou úžasné,krásné,povedené,.. já to ani neumím vyjádřit.Holky jsou moc šikovné a na ty lidi se vykašli,jen závidí ;) Skvěle fotíš !!

18 L. | Web | 30. prosince 2012 v 20:44 | Reagovat

Moc pěkný článěk, ale přiznám se, že jsem ho nedočetla celý. Fotky jsou nádherné, jen tak dál :-)

19 tess)) | Web | 2. ledna 2013 v 10:44 | Reagovat

Nádherný fotky!:)

20 Litzy | E-mail | Web | 2. ledna 2013 v 18:52 | Reagovat

Máš krásny blog :-) Bola by som veľmi rada, keby si navštívila ten môj a napísala mi názor na moje poviedky ;-) A fotky sú úžasné :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama