Duben 2013

Duben ve jménu výměn.

21. dubna 2013 v 21:36 | Bety |  Jak žijeme
Duben jsem měla jako měsíc výměnných pobytů. Chodím na francouzský gympl a naše třídní nám skvěle zařídila na druhý ročník dvě výměny.

První výměna byla z malého města blízko Lyonu. Francouzi přijeli 5.dubna v pátek. Příjezd autobusu na nádro byl domluvený kolem osmé hodiny večer, Frantíci přijeli ve dvanáct, takže jsme si krapet počkali. Naši korespondenti byli většinou o dva roky mladší než my. Konkrétněji, mně bude 16 a mé koresce 14.

Když v pátek večer přijeli, okamžitě jsme si je rozebrali a jeli domů. Pátek večer byl dost strašný, já byla nerovzní a koreska - Celine mi nerozuměla, ani já jí. Bohužel jsem musela mluvit jen francouzsky (učím se dva roky), protože anglicky Celine neuměla. Kdyby uměla, určitě by se vyřešilo spoustu problémů, protože anglicky se dorozumím bez problémů.

Například, v den příjezdů, jsem se jí zeptala, zda si chce dát sprchu, řekla, že ano. Tak jsem jí tedy dala ručníky, ukázala sprchu a řekla, že se může vysprchovat. Po dvaceti minutách, kdy jsem neslyšela vůbec téct vodu, jsem zaklepala na koupelnu, otevřela a Celine stála na tom stejném místě, co jsem jí opustila a v ruce držela ručníky. Vysvětlila jsem jí, jak se naše primitivní sprcha používá a odešla jsem... voda začala téct.

Víkend jsme přežily, dá se říct velmi dobře. Sobotu i pátek, jsem se sešla s partou ze třídy a program jsme měli společný. Byli jsme na bowlingu, na jídle a různě. Do hsopdy jsme raději nešli, říkai jsme si, že si raději počkáme na ty starší. :P

Celine se nakonec rozpovídala a skvěle jsme si rozuměli. Nakonec mi rozuměla vše a dá se říct, že já jí také.

Od pondělí do pátka jsme normálně chodili do školy a Francouzi vždy někam odjeli a kolem šesté se vrátili a my zase museli vymýšlet program až do večera.

Za tuhle výměnu se toho tolik nedělo. Frantíci odjeli v pátek večer. Víkend jsme měli na oddych, protože týden byl neuvěřitelně náročný. A v pondělí nás to čekalo od znova, ale ještě náročnější.

Společná fotka. Já jsem to stvoření hned na kraji - druhá zprava. Červené rukavice, šála a boty. :D Má koreska někde tam :D

Má koreska - ta prostřední.

A Češi. Já ta "blondýna" :D To jsme zrovna byli na jídle v číně a frantíci si pořád dávali do pusy párátka. :D museli jsme se taky tak vyfotit. :P

V pondělí večer nás nám začala další výměna. Přijeli Francouzi, tentokrát z Nancy. Korespondenti však tentokrát byli o dva roky starší. Naši patnáctiletí pubertální kluci byli hotoví z toho, když ve výměně chyběli francouzi a oni tedy dostali osmnáctileté holky.

Týden probíhal podobně, přes den jsme chodili do školy a v šest jsme si frantíky vyzvedli na nádru. Na večer jsme vždy vymysleli nějaký program a domů jsme se vraceli kolem dvanácté. V šest ráno jsme vstávali a jelo se znovu.

Například v úterý jsme se společně domluvili, že zajdeme do hospody. Když se k nám ale připojili skoro všichni, uvědomili jsme si, že se kolem 50 lidí do jedné hospody nevejde. Proto jsme nakoupili pití a šli pít na sady. Takový veliký park blízko města. Já jsem neplánovala nějak moct pít a tak jsem si s kamarádkou koupila víno. Jelikož jsme ale neměli vývrtku, rozhodly jsme se víno otevřít starým dobrým způsobem - zastrčení korku do lahve. :P Ale čím to zastrčit? No čím jiným, než řasenkou, tu má v tašce každá holka. :DD

K našemu štěstí se mohla stát jen jediná věc.. Pod tlakem se lahev roztříštila na kousky a víno se vylilo na hlínu. Už jsem to několikrát dělala, ale tohle byla prostě blbá lahev! :P :D Za chvilku k nám přišel kamarád, který říká, že má vývrtku a to jsem se všech ptali, zda jí někdo nemá. Bylo nám to tak líto, že jsme se vydaly pro další víno, které už jsme otevřeli vývrtkou. Musím říct, že to bylo snad nejlepší víno, co jsem zatím pila. Ještě aby ne, když nám dalo tolik práce ho otevřít. :D

Středu jsme strávili na bowlingu, ten den se podařil celkem dobře.

Čtvrtek byl hodně podobný středě, až na to že jsme se domu vrátili až v půl jedné.

A pátek. No pátek, ten byl. :D

Už než tihle frantíci přijeli, jsme se hromadně na fb domluvili, že se udělá party u jednoho kamaráda. Vše se domluvilo a party se udělala v pátek, protože v sobotu ráno korespondenti odjížděli a my jsme se chtěli pořádně rozloučit. Frantíci vše plánovali s námi a byli nadšenější z akce, než my. V pátek v sedm se před bytem kámoše sešlo 57 lidí. Party začla velmi dobře a okolo deváté už mělo hodně lidí dost. Já jsem byla v pohodě, trošku v náladě, ale v pohodě. Ještě jsem se nikdy vyloženě neopila a ani nehodlám začínat. Dokonce jsem se půl hodinu starala o jednu hodně opilou kámošku. Prostě se mi příčí jí tam jen tak nechat, takže jsem jí vzala na vzduch, přinesla vodu a byla tam s ní, když mi brečela na rameno. Tak to bylo ještě se dvěma holkami. :D

A aby to nebyla pořádná party se vším všudy, v 10 hodin nás navštívili páni policajti. :D Někdo totiž vyhodil z okna láhev a zrovna okolo šla paní se psem, která zavolala policajty. Vypukla celkem panika, protože na akci byla pouze dvě franouzsky, kterým už bylo 18. Jinak všichni patnáctiletí, šestnáctiletí a pár sedmnáctiletých francouzů.

Policajti chtěli od všech občanky. V srpnu mi bude 16 a občanku ještě nemám udělanou.. prostě jsem nemohla najít rodný list a nějak se mi tam nechtělo. :D Takže jsem dělala, že tam nejsem. Se mnou jí neodevzdala polovina lidí, protože jí také neměli. Z pár občanek si policajti vybrali lidi, od kterých chtějí dejchnout. Kamarád, co akci dělal, nadejchal dvě promile. Ostatní pod dvě. :D Asi hodinu se to tam řešilo, až nastala panika. A já s jedním kamarádem skočila z okna. Bylo to pouze první patro, takže v pohodě. Chvíli jsem čekala, jak se věci vyvinou, protože má koreska zrovna odevzdala občanku. A policajti jí měli. Hned bych odešla, ale musela jsem čekat na ní a ona zase na svou občanku.

Nakonec policajti vrátili občanky francouzům a ti, když mě viděli, jak jsem skočila z okna, začali skákat taky. No, skákat - spíš se strkat. A to zrovna nebylo nejlepší, když vezmu v úvahu, že to přeci bylo jen první patro. Mojí koresku někdo strčil a ona dopadla na kotník, který si zlomila. :D Bylo už jedenáct večer a ona se nemohla odplazit od domu. Takže jsem jí podpírajíc odtáhla k náměstí a zavolala mamku. Ta přijela a jelo se do nemocnice. Koresce chtěli hned nohu šroubovat, jenže to se nedalo, protože byla v cizí zemi a neměla souhlas rodičů. Dali jí to tedy do sádry a my se v půl druhé ráno dostali domů. Ráno výměna odjela směrem domů. Stavili se však v Praze a až na večer odjížděli. Mezitím byla koreska u mně a na večer jsme jí odvezli do Prahy, kde jí odevzdali jejím a oni se vydali domů.

Má druhá koreska - druhá zprava. Jinak na společnou fotku se čeká. :D

O akci a policajtech se dozvěděla škola - nebo spíš naše třídní. Uvidíme zítra, jestli se to bude řešit. Jsme prostě puberťáci, udělali jsme blbost, ale to se stává. Doufám, že z toho nebude příliš velký průser.

A to zrovna s touhle výměnou bylo na hraně. Protože v minulých letech, studenti z našeho gymplu právě v Nancy udělali průser. Když byli na výměně tam, vlezli do vedlejšího domu a naházeli opití květináče do bazénu. Nancy chtělo s naším městem výměny zrušit, ale nějak se to ukecalo. V pátek jsme opět udělali průser, ale vlastně jsme nic neprovedli. Jen jsme se opili a přijeli policajti. Myslím, že to nebude tak horké. Ale uvidíme. :-)

Musím říct, že i přes všechny komplikace byl pátek naprosto skvělý. Byla sranda a já si to maximálně užila - jako celou výměnu.

První výměna byla takovým rozjezdem pro tu následujicí. Se třídou jsme se shodli, že výměna se staršími (ta druhá) byla mnohem lepší. K prvním, těm mladším, pojedeme tenhle červen a k těm starším v září. Už se na to celkem těším. To je asi tak vše, mí drazí.

Musím říct, že jsem po těch dvou týdnech mrtvá. Bylo to strašně náročné. Ale i tak, bych každému výměnu přála. A to konkrétně s Francouzi, je s nimi sranda. :D

Sluneční trénink.

20. dubna 2013 v 14:15 | Bety |  Jak žijeme
Zdravíím,
tak a konečně bylo tenhle týden krásně a já si ho dost užila. Tento týden u mě byla další Franouzska, která dnes odjíždí. Stalo se toho strašně moc a jedna velmi nepříjemná věc, mám i celkem průser, co se týče výměny, ale se mnou i půlka naší třídy. Co se stalo a jak dva poslední týdny s Francouzi probíhaly, to napíšu do zítřejšího článku.

Dubnová Figgi.

14. dubna 2013 v 15:29 | Bety |  Jak žijeme
Zdravím drazíí. :)
A zase neděle, je až neuvěřitelné, jak víkend utíká. :D Zítra mi přejedou ti další francouzi, tak nevím, jestli se tu přes týden objevím. Ty výměny jsou dost náročné. Ti jedni už mi stačili. Ale i tak se na ně těším. Minulý týden tu byla moc fajn holčiny, i když jí bylo třináct. Teď mi má přijet také holka, které by mělo být asi 17. Bude to trochu rozdíl no. V tomhle článku ale také čekejte další fotky Figgi.

A narodila se druhá.

13. dubna 2013 v 14:02 | Bety |  Jak žijeme
Ahoooj,
Prosím neukamenujte mě hned. Já vím, nebyla jsem tu dlouhou dobu a moc se všem omlouvám. Důvodů bylo víc. Neměla jsem čas, na blog se mi nechtělo a ani jsem nevěděla, co přidávat. Minulý týden jsem tu měla Francouze (výměnný pobyt) a v pondělí mi přijedou další - opět na týden. Fakt zbožňuji náš gympl. -_-