Qin, Qintarka,...

7. května 2013 v 22:10 | Bety |  Jak žijeme
Ahoooj,
moc, moc se omlouvám, vím zase jsem tu nebyla. A poslední článek byl ten dlouhý o frantících. No, nakonec nám ve škole toho pár říkali, kluk co akci pořádal, nepojede za trest do Francie. Jinak nic jiného. Co je ale nové?
No, tipnětě si. :P
Qintar je doma. :-))

Už od soboty mám toho malého černého ďáblíka doma. Chtěla jsem napsat článek dříve, ale nějak na to nebyl čas ani chuť. Qin, celým jménem Qintar jsem si vyzvedla v sobotu ve tři v Praze. Když jsem se sešla s chovatelkou, od které mám již Pippi, předání probíhalo hodně stejné. Na rameni jí seděla malinkatá černá koule s obrovskýma ušima. Cesta byla v pohodě, malá se se mnou buď mazlila, nebo spala. Qintarce bylo 5 týdnů a její velikost mě opravdu zaskočilo, ještě k tomu je taková huběňoučká. No, musíte dávat pozor, abyste jí neublížila, na rozdíl od té mé šedé koule, co mám doma.

Hned jak jsem přijela, jsem musela holky seznámit, protože následující noc, měly strávit spolu v kleci. Dala jsem je tedy obě na postel (neutrální území) a mezitím plánovala vyčistit klec, aby tam bylo co nejméně Pipčiných pachů a ona to tolik nepovažovala za své území. Jakmile se holky uviděly, šly k sobě. Pipča jí očuchla a šla si zase po svých. Ji ta malá černá koule nezajímala. Ale Qintuška měla na Pippi jiný názor, okamžitě po ní začla lézt a byla z ní naprosto nadšená. Pippi to trochu zaskočilo a tak za každou cenu chtěla z postele. A to jí nedělalo problém, prostě si seskočila a šla na svou oblíbenou procházku po pokoji. Což mi to dost ztížilo, protože jsem holky potřebovala sblížit. Pořád jsem ji vracela na postel a když už se to nedalo, nechala jsem ji běhat a malá byla na posteli a cpala se jídlem.

Mezitím, když se obě setkaly na posteli, tak se párkrát dost porvaly. No spíš, Pippi po ní vyjela. Položila malou na záda a malá řvala jak blázen. Ale je to normální chování, takže jsem je nechala, jak mi radila chovatelka. Je fakt, že Qin je hysterka jak vyšitá, řve za každé situace :D Ale pamatuji si, že Pipča takhle malá, byla také.

Nakonec jsem je dala do klece a celkem dobré. Občas se ještě hodně porvaly, ale žádné se nic nestalo. Obě jsou v pořádku. Doufala jsem tedy, že by spolu mohly spát v hamaku. Ráno jsem v hamaku našla pouze jen Pippi a Qintar spala v rohu na plastovém patře, chudák malá.

Jediný, kdo se tomu vztahu braní je Pippi, ale nezazlívám jí to. Od měsíce je zvyklá být sama a teď neví co od mláděte čekat. A k tomu, Qin je opravdu někdy dost otravná.
Cokoliv, co Pip udělá, tak musí udělat i Qintar. Pippi začne pít a Qin musí také, Pippi se začne čistit a Qintuška také. Jakmile někam Pipča jde, malá koule už za ní tryskem běží. Je to malá opice, no. Je to opravdu její vzor a dělá podle ní všechno.

Jaká ale Qinča je? Je opravdu sakra roztomilá. Je ale hodně lekavá, což Pippi byla přesně takhle v jejím věku. Není mazlivá a ne moc kontaktní, ale Pipča byla to samé. Teď jsem si vlastně uvědomila, jak se Pipuška moc změnila. Vyrostla a za kontakt se mnou dá cokoliv, sice nevydrží spát na klíně, ale je hrozně ráda, když jí různě hladíte, drbete nebo tak. Je to milíček. Už se ničeho nelekne, nechá se rukou přemístit kamkloliv a je jí to jedno (malá se nedá chytit), na zavolání k vám okamžitě přiběhne. A co se mi především líbí, nechá si líbit všechno. Můžete jí tahat za ocas, uši nebo jen tak dávat na záda, dělat s ní trakaře :D a jí to opravdu nevadí, dokonce se jí to líbí. Miluje takovou manipulaci. Pamatuji si, že když byla malá, byla jak Qin, rychlá, zbrklá, lekavá, nemazlivá,.. Určitě se Qintuška zlepší, ale mám pocit, že jako Pippi nebude. Je již vidět, že si vše nenechá líbit, je to taková potvora malinká.

Příchodem Qin, jsem si Pippi zamilovala mnohem více. Uvědomila jsem si, jaké je to zlatíčko a také, jaký je to obr! Je opravdu obrovská, už naštěstí neporoste, ale i tak, má uctihodnou velikost.

Včera už spolu holky spaly v hamaku. Když jí Pipča někdy varuje (je opatrná), tak se Qin urazí a jde uraženě do rohu klece, kde vystrašeně kouká. Pipči chování ji vždy zaskočí, ale myslím si, že ještě chvíli a holky se od sebe nehnou. Zatím si nemůžu stěžovat a myslím si, že na čísle 2, s potkany nekončím. :-))

1. noc u nás. :-)Očista. :-)

Uražená Qin.

Piškot je velký jak její hlava. :D

A nakonec Pippi. ♥ Jedna z nejlepších fotek. Jsou na ní vidět skvěle její dumbo uši a její znak berkshire (bílé bříško a bílé packy), který má i Qintar. Jen to na Pippi není tolik vidět. :-)

Miláčkové moji. Na fotce není tolik vidět, jak je pippi větší, ale opravdu o dost.

Tak doufám, že jste se měli dobře.

Jak se Vám Qin líbí?


Příště mám v plánu přidat, lepší fotky Qin a taky holek společné. :-) 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Skříteček2 | Web | 7. května 2013 v 22:50 | Reagovat

Fotky jsou pěkné a roztomilé, při čtení jsem měla nonstop poťouchlý úsměv. :-) Qin je prostě typické dítě, mláďata jsou prostě u všech živočichů stejná a nezapřou se. :D

2 Peťa | Web | 8. května 2013 v 8:26 | Reagovat

Qin už jsem viděla ne tvém, tedy původně kynologickém, webu. Je mimořádně krásná, snad si s Pipčou budou ještě více rozumnět :-)

3 Katy<3 | E-mail | Web | 8. května 2013 v 10:31 | Reagovat

Je slaďoučká :-) Určitě se z nich časem stanou kamarádky ;-)
Chtělo by to naučit Figgi, že to není žrádlo a cvaknout je spolu :D
Já bych to tak udělala, protože vím, že moje Kesi neublíží ničemu co je domácí, ale nějak mi chybí ten potkánek :-D  :-D

4 Lara | Web | 8. května 2013 v 12:18 | Reagovat

Měla jsem obavy, že když jsem přivezla Easy, že se nebudou chtít spřátelit. Chvíli spolu běhali, sem tam nějaká malá rvačka, ale večer už spolu spali. No, Windy vlezl do domku a Easy vyhodil a chuděra malá spala v rohu. Ale teď už se všechno změnilo, sice máme mladé, ale vypadá to, že do té doby, než bych malé o5 chtěla, budou rozděleni. .

Jezůůůs Qintuška je krásná :) Ty její ouška a přední pacičky :)). Easuně také chutná piškot. Holky si určo padnou brzy do noty. Četla jsem, že ten starší v pohodě přijme mladšího (což se u nás stalo), tak Pippča by ji měla přijmout ;).
Teď jsem si všimla (2 fotka od spoda) jaké má Pipi na čumáčku srdíčko :).

Přemýšlím, že Eas koupím také hamaku, v domku už nerada spí.

A jaké ma Qintarka rodiče :)?

5 Das | Web | 8. května 2013 v 18:39 | Reagovat

Pippi má fakt úžasnou povahu! takže má Qin skvělý vzor.. :) Je skvělé, že se na konec holky snesou. Je hrozně roztomilý, jak spolu spinkají v hamaku! :)
A nádherné fotky!
No, ani se nedivím, že mu tu francii zatrhli.. asi by rodiče frantíků moc nadšení nebyli. :D

6 Skipa | Web | 10. května 2013 v 10:55 | Reagovat

Qin je naprosto úžasná :)
Určitě se ještě přijdu podívat na fotky holek dohromady, protože 100% budou skvělé :-)

7 Karol Dee | Web | 12. května 2013 v 20:40 | Reagovat

To je drobeček ňuňatý! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama