Další obyčejný článek o nás..

22. srpna 2013 v 22:36 | Bety |  Jak žijeme
Ahoj! :-)
Nějak jsem zapomněla, ale 16.8.2013 slavil tenhle blog rok. Je to neuvěřitelné, protože mi přijde jako chvíle, kdy jsem psala první články a jen hrstka lidí je komentovala. S blogem jsem moc spokojená. Nehodlám ho měnit, někam se přesouvat ani ho v tuhle chvíli opouštět. Někdy to přijde, kdy tomuhle blogu řeknu sbohem, ale nesmažu ho, na to ho mám moc ráda. :-) Díky němu jsem poznala spoustu skvělých lidí a za to jsem mu moc vděčná. Nevím ani jak dlouhou dobu bloguji, ale dá se říct, že jsem určitě byla někde mezi prvními. Založila jsem si tenkrát blog o zvířatech. V letech, kdy jsem sotva uměla psát a v článcích se chyby jenom hemžily. Pravdou je, že jsem měla aspoň tak 10 blogů. :D Jednou o zvířatech, jednou o koních (éra, když jsem jezdila), po druhé o twilight, no hrůza.. Pak jsem blog na dlouhou dobu opustila a vrátila jsem se sem před rokem (a pár dněmi), že zkusím založit blog. Tentokrát o mně. Povedlo se a já jsem s ním spokojená. :-) Baví mě sem psát články, jako do žádného jiného blogu. Jeden rok je málo, když se podívám na to, jak dlouho něktěří blogeři vydrželi na svém blogu, ale pořád je to jeden malý rok, který je pro mě celkem významný. :-)


Ale nic, to byl takový malý odstavec, který by tu neměl chybět. Teď pojďme porkačovat jako v každém normálním článku. :-)

Já si ještě přázdninm užívám, co se dá i když mě děsí, jak se blíží ke konci. Já te´d byla tři dny v práci, tak jsem bohužel nemohla napsat. Naštěstí to dnes byl můj poslední den a já už se budu jen válet doma. Zítra s mým přítelem jdeme do kina na druhý díl Peryho Jacsona (?). Jdeme asi jen z toho titulu, že v našem kině nic jiného nedávají a fantasy máme oba rádi, i když jednička nás nijak nezaujala. Tak uvidíme. Také jsem dokoukala třetí řáda Teen Wolf a budu se opakovat, naprosto skvělý seriál. Všechna má děvčata se, jak se zdá, mají dobře. Potkaní holky demolují klec, jak je v jejich zvyku, protože každodenní procházka po pokoji jim prostě nestačí, ale klec statečně odolává. S Figg a Fibbi s taťkou cvičíme. Než jsem odjela do Prahy na brigádu, tak den předtím jsme cvičili poslušnost a já chtěla, aby mi jí taťka natočil. Video jsem zpracovala a brzy ho sem vložím. Uvidíte i překážku a obíhání plent. :-) Další ráno jsme byli na stopách a z Figgi jsem byla doslová hotová! Byla neuvěřitelná. Jestli si někdo pamatujete, dříve jsem tu psala, že jí stopování vůbec nejde a že už nevím co s ní. Od té doby co jsem byla na stopách s jedním chlápkem, se kterým normálně trénuji jen poslušnosti a obrany nastal zlom. Já na ní zkusila naprosto jiný způsob. Od té doby jsme čuchali v porovnání s ostatními psy opravdu málo, ale Figgi stopu šla naprosto ukázkově. Na to, jak ještě před pár měsíci neušla tři kroky, aniž by se zamotala.. Dnes je z ní na stopách naprosto jiný pes.

Šla krásně pomalu, klidně a v tempu. Vyčuchávala si každou šlápotu, zahla nádherně hned na každém lomu a bez váhání, čímž mě opravdu mile překvapila. Měla tam také předměty (malý předmět, který když pes najde, musí zalehnout - čímž ho ozančí, pes si musí lehnout sám a nečekat na povel), které dělala asi po druhé v životě a druhý předmět na stopě už sama zalehla! Já na ní koukala jak puk. Očekávala jsem, že princip zalehávání předmětů pochopí až někdy po pěti stopách a ona hned na druhé stopě.

Celá stopa je natočená a já Vám vkládám video, aby jste se mohli také podívat, jak Figgi stopuje.

Pamlsky do stopy dávám, ale většinou tak po 10 až 15 krocích, a to jen jeden do dvou šlápot, pak zase nic. Do lomů nedávám vůbec. U prvního předmětu jsem jí lehni musela říct, ale u druhého už to dělala sama a já jí jen dopomohla. :-)


Video má 5 minut, není sestříhané, podle mně nebylo proč. Pauzy u předmětů jsou dlouhé, ale patří to tam. Takhle prostě vypadala její stopa. Nepejskařům toto video asi nic neřekne. :D

Aby tu byly také nějaké fotky tak přidávám fotky z letního výcvikového tábora, na kterém jsme byly v červenci. Když je článek o Figgi, tak přidám fotky pouze Figgi, protože dohromady mám hrozně moc fotek a budu je muset přidat po částech. Což mě přivádí k Fibbi. Fibbinka se také samozřejmě zlepšuje, ve stopách je pořád stejná - suprová, takže tam se nejedná o žádnou změnu. Na poslušnosti je pořádn méně koncentrovaná než Figgi, ale snaží se. Ale na obranách se s taťkou opravdu hodně lepší. Jsem na ně pyšná, hlavně na taťku, který to suprově zvládá. Má prvního psa a ještě před rokem naa obranách vůbec entušil, teď se do toho začíná vžívat a fena je připravená na zkoušku. :-)

I když, tak si říkám, minulý článek byl také o Figgi, takže nakonec tu bude mít i fotky Fibbinka.

Fotky Figgi z obran, na poslušnostech jsme nefotili, ale natáčeli.


Tuhle fotku mám ráda. S figurantem jsme se domlouvali co uděláme a Figgi se zatím vztekala, že za ním nemůže.

A vlkošedka.

Z Fibbiiných fotek mám zase moc ráda tuhle. Líbí se mi barva, kompozice, Fibbi,..

To je pro dnešek vše. Ještě přidám dva záběry z videa poslušnosti Figgika, které brzy přidám, pokud budete chtít. :-) Také z LVT.

Plánujete ještě něco do konce prázdnin?

Jak dlouho máte svůj nynější blog?

Máte tip na co jít v nejbližší době do kina?

Co říkáte na fotky?


Mějte se krásně. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel | Web | 22. srpna 2013 v 23:03 | Reagovat

Zdá se že nebydlíš od Prahy daleko, když jsi tam měla brigádu.
Opět krásné záběry v akci z vašeho cvičení. Je na nich taky vidět, že si to náramně užíváš. :-)
Já mám blog od samého začátku už asi 6 let... ani vlastně nevím jak dlouho a jsem mu věrný. :D

2 Peťa & psiska | 22. srpna 2013 v 23:10 | Reagovat

Já blog měla něco přes dva roky, byl to můj první web. Díky němu jsme poznala super lidi a občas mi chybí. Na weebly jsem skoro tři měsíce a jsem nehorázně spokojená, každému sedne něco jiného :) Tvůj blog mám hrozně ráda, když dlouho nenapíšeš článek, tak si tady procházím ty starší články... :D

Videa už jsem obě viděla na youtube, Figgi je nehorázně šikovná. Už bych měla Elču taky vytáhnout na cvičák, nebyla tam už více než týden a chová se divně. Dneska jsme venku potkali psi ze cvičáku a nechtěla se od nich hnout.. :D

Fotky jsou parádní. Ta poslední s Fíbbí je fakt úžasná! :-) My dneska měli jet s Danem na obrany, spíš se jenom podívat... ale nakonec mě neměl kdo odvézt.

3 Peťa & psiska | 23. srpna 2013 v 9:03 | Reagovat

Ty agility-parkury si sestavuji fakt hodně divné, navalila jsem tam strašně moc otoček, protože je musíme pořádně natrénovat... ale říkám si, že se v nich zamotám a to pořádně :D

4 Katy<3 | E-mail | Web | 23. srpna 2013 v 11:37 | Reagovat

Doufám, že Ti stejný názor na blog zůstane ještě dlouho :-) Tohoto blogu by totiž byla opravdu škoda :-)
Figgi je podle videa opravdu šikovná :-) Já se ani nedivím, že jí jde zaleháváni předmětu takhle ze začátku, protože je to šikula a má páníčku, která ji perfektně vede :-)
Fotky z obran jsou jako obvykle úžasné :-) Všechny Tvoje fotky jsou hodně dobré, ale tyhle akční mám ze všech nejradši :-)
Video určitě přidej! ;-)  :-D

5 Darkness ღ | Web | 23. srpna 2013 v 15:21 | Reagovat

Já jsem na svém prvním blogu vydržela asi 5 let :) Na druhém asi 3 roky, ale dost jsem na něj kašlala, protože jsem furt byla na tom prvním :) Ale nějak šel do kopru, tak jsem si založila tento, který mám asi půl roku :)
Na co do kina? No chystám se v nejbližší době na Město z kostí (premiera 5.9.2013) .. A hrozně se těším na Hunger Games, které budou v kinech od 22.listopadu :)
---
No nemáte zač děvčata ;)
No burunduk vypadá jako veverka a je strašně roztomilej :3 zadej to na googlu a koukni na obrazky ;) :D
Jo? A jak se ti Percy líbil ? :)

6 Jiří | E-mail | Web | 23. srpna 2013 v 17:20 | Reagovat

Skvělé fotky :) Jak říkám, vážně nádherně fotíš! :-)

7 Gauri | Web | 25. srpna 2013 v 22:13 | Reagovat

Všechno nejlepší k prvním blogařským narozeninám!!! :) Přeji ještě spoustu šťastných let v blogovém světe. :) Jo, byla by škoda všechno smazat.
Já si všechny články tisknu a dávám je do složek. Na každý rok mám jinou barvu.
Mám články od roku 2008, kdy jsem byla ještě malé čtrnáctileté škvrně. :-D

Figgi je šikulka. :) Ale určitě hodně dělá to, že s ní fakt pravidelně cvičíš. Já bych na to neměla nervy. Proto je můj hafan takovej parchant. :-D

Ta akčňácká fotka s Figgi je boží!!!!! :-)

8 Das | Web | 25. srpna 2013 v 22:54 | Reagovat

Figgi je šikulka, že se takhle zlepšila ve stopách. :) Na videu vypadá krásně soustředěně.
Rok s jedním blogem je už docela dost dlouhá doba a můžu říct, že jsme moc ráda,  že tu jsi a že mám  zdroj kvalitních článků a hlavně o tom, co mě baví a vždy si tu ráda něco počtu nebo kouknu na fotky. :)
Každej pes je trochu na něco jiného. :) S Falkoušem jsem teď po večerech občas procvičila pár triků a něco z poslušnosti a byl šikovnej, jak se už ochladilo. :) Když ale nemá náladu, nebol ji nemám já, tak jako by vůbec ty povely neznal. :D Ale děláme to pro zábavu, tak to nějak nehrotím...  :)
Ta fotka, jak mluvíš s figurantem se mi taky moc líbí. :)
Jak tu byla furt Figgi, tak mi přijde Fíbinka hrozně světlej pes najednou. :D
Video z poslušnosti určitě přidej! A také se těším na fotky ze zoo. :)

9 Skříteček2 | Web | 26. srpna 2013 v 14:15 | Reagovat

Opožděně gratuluji blogu k prvnímu roku. :-) Fotku se vztekající Figgi jsi tu už kdysi dávala, viď? Taky se mi líbí. Jinak, do kina bys mohla jít na Stážisti, hraje tam Dylan O'Brien a je tam naprosto úžasný! Mimochodem, dneska má narozeniny. Až začneš sledovat nějaký seriál, určitě dej vědět. Jinak z Původních taky zbožňuju Klause, dál pak Elijaha. :D

10 Niqia | Web | 28. srpna 2013 v 18:10 | Reagovat

Doufám, že tomuhle blogu řekneš sbohem až za hoodně dlouho. Všechno nejlepší k blogovým narozkám :D
Gratuluji k samostatnému zalehnutí Figgi :-) Jsem ráda, žes to video nesestříhala a těším se na video z poslušnosti.
Jinak skvělé fotky vlkošedky :-D , ale i Figginky.
PS: Taky bych si vybrala psy, podle mě jsou lepší jak koně i když o koních toho zas tolik nwm.. Ale určitě si udělala dobře :-)

11 LusyW, HuskyW | E-mail | Web | 2. září 2013 v 22:18 | Reagovat

Hm...a kdy přijedeš vyfotit spřežení? :)

12 Elma | Web | 4. září 2013 v 18:22 | Reagovat

Gratuluji ti k prvnímu výročí. Má blogová dráha vypadá asi něco jako ta tvá, ale ten pocit, když se na jednom blogu usadíš a příští rok na něm budeš už třetím blogem - jako já, je skvělý. :-)
Figgulka je strašně šikovná. Scénu ve videu, kdy si sama lehla, jsem si musela přetočit, abych si uvědomila, jak je opravdu šikovná. Jen tak dále. ;-)
Na fotkách tak samo, holkám to moc jde, šikulky, pozdravuj je. :-)

13 Das | Web | 18. září 2013 v 21:16 | Reagovat

Září v plné proudu.. a já očekávám článek o tom, jak je škola na hovno, na nic nemáš čas a holčičky jsou furt zlaté! :D

14 Peťa & psiska | Web | 21. října 2013 v 13:48 | Reagovat

Dívala jsem se na nějaké nové fotky na vašem webu, musím ti fakt moc pochválit postojovky! :) Úžasné! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama