Figgi u babičky, v zoo a v Kuksu.

18. srpna 2013 v 13:48 | Bety |  Jak žijeme
Zdravíím :)
Omlouvám se, že jsem nepřidala články, jak jsem slibovala, ale hned další den jsem byla na brigádě a pak zase a zase. :D A nebyl čas. Tento víkend si užívám pěkně doma. Včera jsem vstávala po dlouhé době kdy jsem chtěla, někdy kolem desáté. Nejdéle vstávám tak v půl jedenácté, ale déle ne. To mám pak výčitky svědomí, že jsem ztratila spoustu času. Včera jsem dokoukala předposlední díl třetí série (na poslední se čeká) seriálu teenwolf. K tomuhle seriálu jsem přišla tak před půl rokem a opravdu jsem si ho oblíbila. Je to občas někdy na hlavu, ale je to vtipné a mně se to líbí. Přes týden jsem navštívila další dvě zoo! Zoo v hluboké nad Vltavou a Pražskou. S oběmi jsem byla velmi spokojená a mám i pár fotek, kvůli kterým jsem tam původně šla, ale nakonec jsem foťák také občas odložila a jenom se koukala. :) Fotky přidám brzy, ale nejdříve popořadě.


Dnes bych ráda přidala fotky z jednoho týdne někdy na začátku prázdnin. Ten týden, kdy jsem byla u babičky. Babičky má na severu Čech chalupu, kterou celé prádzniny (když je teplo) obývá, protože nechce být ve městě v paneláku. Bohužel je sama, protože děda před dlouhou dobou umřel a já jsem za ní chtěla alespoň na pár dní zajet. A to mi přišlo jako vhodná příležitost sebou vzít Figgi. Na chalupě mohla volně běhat na zahradě i vevnitř. Přes noc spala se mnou u postele a přes den, aby si odpočinula, se jí domovem stala kennelka - přepravka. Přes týden jsme pilně trénovaly. Sice jsme byly pouze dvakrát na stopě, ale za to, to byly dlouhé stopy a Figgi tam měla i své první předměty. Beruška je obešla moc pěkně. Během týdne jsme si občas zacvičily poslušnost, ale především jsme si udělaly metrovou překážku a tu jsme nejvíce trénovaly + ještě ručně vyrobené makety. U babičky to byla taková příprava - na překážky i na makety. Teď si troufám říct, že Figgi umí skvěle metrovou překážku, tam i zpět bez dotyků a oběhne dvě plenty. Je to šikula.

I když, včerejší trénink se s předchozí větou trochu neschoduje, i když, jak se to vezme. Nejdříve jsem chtěla, aby mi skočila překážku tam a zpět, což udělala bezchybně. Ale konečný cvik je, že přes řekážku hodíte aport a pes vám ho musí opět skokem přes pekážku přinést. Říkala jsem si, že když má oba dva cviky bez problému, neměl by být problém je spojit. No hodila jsem aport, Figgi pro něj skočila a vzala ho, jenže když už má něco v hubě má tendenci překážku na zpět oběhnout. Tak jsem vytáhla míček, abych jí nasměrovala na sebe... No, beruška viděla míček, pustila aport a při plné rychlosti to čumákem vrazila do překážky, kterou také srazila až k zemi. Já byla trochu v šoku, takže mi vzala míček. Nevím, doufám, že se jí nic nestalo. Ale nebylo na ní nic poznat, získala míček, který pro ni v tu chvíli byl střed vesmíru a to, že srazila překážku jí bylo silně jedno.

Ale nemám jí to za zlé, bylo to pro ní něco nového a jako blázen do míčku někdy neví co dělá. Natočila jsem jí při skákání překážky mimnulý týden, kdy to bylo ještě takové cvičné, ne dopilované do konce. Pokud budete chtít, mohu to zpracovat a hodit to sem, protože už tu dlouho žádné video nebylo. A fotka s překážkou. :-) Tahle už je samozřejmě koupená, ne ručně vyrobená jak u babičky, té bohužel fotku nemám. :D


Ale te´d už pojďme na ten týden u babičky.

Když jsme k babičce přijeli, taťka navrhl, abychom se jeli někam podívat. A tak jsme jeli do Babičina údolí. Byla to tam moc hezká procházka, Figgi byla celou dobu na volno a moc hezky ignorovala ostatní lidi a psy. Byla opravdu strašně šťatná, že může být celý den s námi.

U Viktorčina splavu, kde si oblíbila vodu a bavila se tím, že z vody vynášela kamínky na břeh.Viktorčin splav.

A spolu. No jo, nevypadám vůbec na 16. :D Ale taky musíte vzít v potaz, že tu nejsem vůbec namalovaná, což mě opravdu zestaršuje.

Víte jak se jmenoval třetí pes babičky? Figgi.

Po únavném dni, zaloužilý odpočinek u televize.

Behěm týdne. Figgi s chalupou.


Figginka v kennelce. Zavírala jsem ji tam přes den, aby si odpočinula. Když je na volno, není schopna si chvilku lehnout a odpočívat, takže jsem jí tam vždy zavřela a hned spala. :)

A nové portrétovky. :-)


A v potoku, hned vedle chalupy. :-)

Kotě, o které jsem se postarala. Ten den pršelo a ono uvízlo v obrovské kopě starých větvích za domem. Slyšela jsem mňoukání a tak jsem tam šla. Volala jsem na něj a očividně chtělo jít, ale něšlo mu to, tak jsem ho vytáhla. Byla to malá uřvaná kočička. Dala jsem jí mlíko a párek, který jsem měla na stopy a ukázalo se, že byla opravdu extrémně hladová. Dala jsem jí do kůlny starou deku a položila jí tam. Ráno jsem jí tam samozřejmě našla. Nakonec jsem jí vzala a odnesla k domu, kde mají spoustu koček a prý určitě byla od nich.


Malý šneček. :-)

Po týdnu, kdy si pro mě přijeli rodiče, jsem je prosila, abychom se sjeli podívat do zoo dvůr králové, kde mají safari. V tomhle roce, to byla má první navštívená zoo a velmi mě zklamala. Byla jsem tam poprvé a očekávala jsem více. Normální zoo nebyla moc velká a přišlo mi, že celkem neupravená. Pěší safari se mi nelíbilo, protože jste chodili po normální dvouproudové silnice a kolem bylo pár zvířat, která jste sotva viděli. Safari s autem byla o něco lepší, ale stálo to spoustu peněz a prostě.. Nevím, zklamalo mě to. Vyfotila jsem pár fotek, bylo to mé první "focení" v zoo a podle toho fotky vypadají. :D
Fotka z pěšího safari. Takhle to vypadalo kolem silnice.

Po zoologické jsme se stavili v Kuksu a navštívili hospital Kuks.Vysmátá a šťatná Figgi.


A západ slunce, když jsme jeli domů.

To by bylo pro dnešek vše, mějte se krásně. :-)

A jak se máte Vy?

Byli jste někdy v zoo Dvůr Králové?

Pokud ano, líbilo se Vám tam?

Líbí se Vám alespoň některé fotky?

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pavel | Web | 18. srpna 2013 v 15:17 | Reagovat

Krásné fotky, líbí se mi všechny. I ty vypadáš krásně a řekl bych že akorát na šestnáct. Myslela jsi že vypadáš mladší? Ten šnek je taky zajímavá fotka.

2 Das | Web | 18. srpna 2013 v 16:20 | Reagovat

U babičky to muselo být úžasné! Kukám, že má takovou tu pravou krásnou chalupu! Takovou bych někdy chtěla, nejlépe na Šumavě. :)
Figgi je telátko, jak narazila do té překážky. :D Hlavně, že sejí nic nestalo.
Fotek je hodně a už ani nevím, která se mi líbila nejvíc.. jsou nádherné všechny, nemůžu si vybrat.. :D Líbí se mi fotky ze splavu, ta s babiččiným třetím psem jménem Figgi mě rozesmála a ze zoo je nejhezčí nosorožec a zebry. :D :)
V té zoo jsme byla, kdysi dávno. Snad jediná zoo, kde jsem byla s rodiči a jeden z mála výletů, který naše rodina podnikla. :D Pamatuju si, že se mi docela líbila, ale mohlo mi být tak deset, takže si to už moc nevybavuju. :)
Ten západ slunce mi přijde takový jedinečný, ne obyčejný.. povedená fotka! :)
Chápu, že nemáš moc času.. já sice čas mám, jelikož nemám přes léto brigádu, ale v tom vedro odmítám cokoliv dělat a na blog pěkně peču. :D

3 Monča | Web | 18. srpna 2013 v 16:20 | Reagovat

S Figgi to muselo být u babičky super! Vždycky když čtu takové články je mi strašně líto že nemám psa :D. Zoo Hluboká je od nás kousek, když jsem byla malá jezdili jsme tam každý rok :). A fotky jsou úžasné, tobě to tam sluší :)

4 Skříteček2 | Web | 18. srpna 2013 v 17:10 | Reagovat

Krásné fotky, portrétovky, ta "šneččí" a spoustu dalších se mi hrozně líbilo, nemá cenu to všechno jmenovat. :D Netušila jsem, že sleduješ Teen Wolf. Ten seriál naprosto zbožňuji, je tam akce, napětí, hodně humoru a trochu té romantiky (a hezcí chlapi a kluci, samozřejmě :-D). Ve Dvoře jsem byla jen jednou a to když jsem byla malá, takže si pamatuji jen útržky. Chci to tam znovu navštívit, ale docela jsi mě odradila. :-( Pražská zoo je perfektní, škoda že jsi ji navštívila v popovodňové době, kdy je dolní část z větší části nepřístupná.

5 Skříteček2 | Web | 18. srpna 2013 v 17:31 | Reagovat

Mám to v menu - jsem u 3x10, dnes večer plánuji shlédnout 3x11 a nemůžu se dočkat! :D Já jsem hotová prakticky ze všech, ale nejvíc jsem si oblíbila Stilese, a ne jen pro to, že právě on obstarává většinu humoru v seriálu. Seriál má také čím dál tím víc povedený soundtrack, poslední dobou stahuji hodně písniček, které jsem poprvé slyšela právě v TW - mrkni se sem: http://www.youtube.com/user/TeenWolfS3/videos?flow=grid&view=1

Ano, vedra dělají hodně. Také jsem byla asi před týdnem v Praze, většina zvířat polochcíplých, večer vše ožívá, někdy bych chtěla na tu noční prohlídku, sice je to hrozně peněz, ale určitě to stojí za to. Já se zase těšila na Čambal s gaviály, který je teď také uzavřený a Haimi také na pavilon šelem. Nový sloninec a hrošinec je perfektní.

Jakou máš brigádu?! A jaké to je? :-) Pražská zoo se prý o své brigádníky ukázkově stará. :-) Povídej, přeháněj - protože tohle mě opravdu zajímá!

6 Ami | E-mail | Web | 18. srpna 2013 v 17:35 | Reagovat

Nádherné fotky :-)

7 Peťa | 18. srpna 2013 v 17:36 | Reagovat

Bezvadné fotky a to skutečně všechny! :)
Do dvora králové bych se chtěla jet podívat, ale mám to dost daleko. Zatím jsem byla asi milionkrát ve Zlínské ZOO a jednou v Olomouci.

Stopy šlapu maximálně 30 krokové (na zahradě mám věčně roztahané agility a můj oblíbený cvičební plácek je tedy plný).. a stopujeme tak, jak jsme se to naučili na cvičáku. Je to styl "činka", nevím jestli to znáš.

My bojujeme s aporty. Před pár dny jsem Danovi koupila činku a snažíme se s ní cvičit.. občas mě dost vytočí, ale nakonec aportuje celkem pěkně. Bojujeme s tím, aby ji držel a nepouštěl přede mnou.

8 Peťa & psiska | 18. srpna 2013 v 23:18 | Reagovat

Činka... no takový hloupý název. Pro mě je to prostě normální stopa.. nevím jak to popsat.

My aportujeme pro radost a nebereme to sportovně :-) Držení nám jde jen s klikrem a aport v tlamě udrží tak 2 vteřiny... na hračky není a jsem ráda za to, že ten aport vůbec někdy vezme do tlamy.

Stopy zítra zkusíme na větším placu, tak snad to půjde.

9 Skříteček2 | Web | 18. srpna 2013 v 23:49 | Reagovat

Aha, tak zmrzka... :-( :D

Teď půjdu na 3x11, akorát jsem dělala poslední oblídku před díváním se. Ty hlášky si přesně pamatuji. :D A pak Matt řekl, že on a Derek by byli dobrý pár, to bylo taky dobré. :D A "Someone needs to sex me right now!" je taky celkem legendární. A být vlkodlaky, tak bych se Stilese bála, je sice slabý a pouhý člověk, ale pálí mu to a nejedná tak impulsivně jako třeba Scott a Derek (bezvadně ty dva doplňuje :-) )

Jinak, 3x12 unikla dříve:
http://www.uloz.to/xanMX9Td/teen-wolf-s03e12-480p-web-dl-x264-mp4
http://www.serialzone.cz/download/titulky/?soubor=vlci-mlade-S03E12-web-dl-By-weunka2101-mischa.zip

10 Skříteček2 | Web | 19. srpna 2013 v 1:50 | Reagovat

Tak 3x11 dokoukáno... Bojím se, že Stiles to nepřežije a budou ho muset proměnit ve vlkodlaka, aby nějak přežil. Sakra, chce se mi brečet, je to strašně emocionální. :-(

11 Darkness ღ | Web | 19. srpna 2013 v 12:18 | Reagovat

Figgi je vážně nádherný pejsek :) Ty se vůbec malovat nemusíš..jseš kočka i bez nějakých pitomých malovátek ;) Do Kuksu bych se také chtěla někdy podívat :) A objela jsem snad všechny ZOO v ČR :D ale už si všechny moc nepamatuji :D
---
Nemáš vůbec za co ;) No mamka se jich bojí, protože prej vypadají jako krysy :D teda mamča se bojí i myší x) S podivem musím říct, že v 5. třídě mi dovolili si pořídit morčátka :D Mamka by snesla burunduka, ale vzhledem k jeho ceně to také nevyjde a podporu u otce v žádném případě nenajdu :/

No kdyby přítel nechodil pořád na brigády, tak bychom na to šli už ve čtvrtek :) Zfilmovali to moc hezky, ale jelikož jsem už měla přečtenou knížku, tak jsem spíš zkoumala, co udělali jinak a že toho bylo! :D Příště si raději počkám na film a až potom si přečtu knihu :)

12 Heart - i | © SC-ESS | Web | 19. srpna 2013 v 16:40 | Reagovat

moc pekné fotky! :)

13 dajta | Web | 19. srpna 2013 v 20:34 | Reagovat

uplně nejvíc dokonalé fotky, ta malá zebra. :) vážně se ti povedly, miluju zvířata :)

14 Skříteček2 | Web | 20. srpna 2013 v 0:19 | Reagovat

Tvoje ukecanost mi vůbec nevadí, lidí na probírání oblíbených seriálů není nikdy dost! :-D

• KONEČNĚ jsi si všimla toho seznamu v menu... :D
• Čtvrtá série snad bude, to se posoudí podle sledovanosti druhé poloviny 3. série (tzv. 3B), která se bude vysílat od ledna.
• Docela mě překvapilo, že 3x11 a 3x12 byl jakoby jen jeden delší díl - ale líbilo se mi to. Sice tam bylo méně humoru než obvykle, ale prostě Teen Wolf... Každopádně, je mi líto, že umřela Kali, protože jsem ji zrovna začala mít ráda. Stiles a Lydia byli úžasní, Lydia je prostě geniální. Peter, to je hrozný podrazák, ale je strašně sexy, starý i mladý. :D Jinak, komu fandíš z párů? Co třeba takový STEREK? :-D Štve mě, že Derek už není Alfa, čekala jsem, že Scott i Derek budou Alfy najednou a nějak se spolu utkají o moc. A hlavně doufám, že Derek (a Cora) bude i v 3B, protože podle toho, co Scott říkal na konci, to tak nevypadalo! 8-O A jsem zvědavá na nové nadpřirozené jevy a bytosti.
• TVD jsem zbožňovala, 3. série byla nejlepší, od čtvrtky čtvrté sleduji už jen ze setrvačnosti. Na spin-off jsem zvědavá, ale neskutečně mě vytáčí. Další seriál, úplně zbytečný a TVD navíc bez Původních ztratí kouzlo, protože tu rodinu prostě zbožňuju.
• Vlkodlaci - bezkonkurenčně nejlepší formu po přeměně mají v Twilight! Tam jsem je vážně zbožňovala. V Teen Wolf jsou slabě udělaní, ale ten seriál to naprosto kompenzuje. Také by mě zajímalo, jak vysvětlí to monstrum, ve které se v první sérii měnil Peter. A myslím, že si Kalie (Derekova mamka) ještě užijeme, Shadow (ten vlk) je totiž i v openingu a to musí mít nějaký důvod.
• The Secret Circle mám shlédnuto, bylo to super, hlavně ke konci to bralo grády. Seriál byl zrušený... :-| Měla jsem hrozně ráda Dianu, byla úplně zlatá a k sežrání. :D
• PLL byl výborný seriál, ale už to moc natahují a koukám to jen ze setrvačnosti.
• Jinak, ostatní zkratky v menu a seriály, které jsem koukala a určitě bys je měla shlédnout taky, abych měla s kým diskutovat (také nemám v okolí moc lidí, co kouká na to samé, co já):
○ OUAT (Once Upon A Time) - seriál nastiňuje pohádky a pohádkové postavy v novém světle, je to opravdu úžasný seriál, v září vyjde třetí řada. A mám tam jednoho úžasného oblíbence, který je 'heart of this show'.
○ SAB (Switched At Birth) - seriál s originálním námětem - výměnou dětí při narození a následky po zjištění výměny -  nastiňující také svět neslyšících lidí, což je jeho obrovské eso v rukávu.
○ OB (Orphan Black) - zatím jen desetidílný seriál (2. série jaro 2014) od stanice BBC. Jeho námětem je klonování lidí, ale je to z nynější doby. Bylo by super, kdyby ses na to mrkla, ten seriál si zaslouží hodně fanoušků. :-)
○ A nakonec doporučuji (byla jsem z něho nadšená) - teď už zrušený - desetidiílný seriál The Nine Lives Of Chloe King. Ten také nemám s kým diskutovat. Je to o holce, která má kočičí schopnosti (ale žádná CatWoman) a navíc tam hraje jeden úžasný fešák s úžasným britským přízvukem (a pak ke konci dokonce Isaac z TW!).

Omlouvám se za dlouhý komentář, ale... ty víš. :-D

15 Nickie | Web | 20. srpna 2013 v 22:36 | Reagovat

Figgi si to teda užila. Moc se mi líbí ta fotka jak je Figgi u těch soch :D V babiččině údolí jsme taky byli. Ten příběh s kotětem je moc hezký, jako z knihy. A chudák Figgi jak narazila do tý překážky, vtipná příhoda... :D
Fotky jsou jako vždy nádherné :-)

16 Katy<3 | E-mail | Web | 21. srpna 2013 v 13:54 | Reagovat

Skočit, chňapnout aport a oběhnout- To mi něco říká :D Díky Tobě vím jak vypadá malinký šnek :-D  :-D  :-D Normálně v přírodě bych ho bez brýlí neměla šanci vidět :D Na tý společný fotce Vám to sluší OBĚMA :-)

Já ve Dvoře Králové byla, ale už je to nějaký ten pátek :D Vlastně už si ani moc nepamatuju, co tam všechno bylo. Jediný zážitek, který si pamatuju je šílená cesta vlakem [:tired:]

17 Kája | Web | 22. srpna 2013 v 8:35 | Reagovat

Já chci taky brigádu! :D
Nádherné fotky. No jo, jakmile jde o zvířata, vydržela bych se na ně koukat třeba sto let. Hlavně v případě pejska.

18 Jiří | E-mail | Web | 22. srpna 2013 v 19:40 | Reagovat

Figgi je krásný pes :) Takoví psi se mi hrozně líbí :)
Ty fotky ze zoo jsou krásně, hlavně ten velbloud, máš nádherné fotky, taky bych chtěl zrcadlovku, jsem bezva. Já mám jen obyč. :(

19 Jiří | E-mail | Web | 22. srpna 2013 v 19:41 | Reagovat

Jsou bezva- překlik :D

20 Gauri | Web | 25. srpna 2013 v 22:20 | Reagovat

Ty kráso! Já zírám! Už jsem Ti někdy řekla, že božsky fotíš? Protože jestli ne, tak Ti to sem musím napsat ještě minimálně třikrát. Fotíš božsky, fotíš božsky, fotíš božsky!
Docela bych si tě objednala jako osobní fotografku pro svého psa. :-D
Jsi strašně krásná!!! :-) Kluci šílí, když s nimi mluvíš, že?
A Figgi je fakt zlatíčko, jak tam sedí u toho sousoší. :-D

21 Veronika | E-mail | Web | 16. října 2013 v 9:02 | Reagovat

Páni! Fotky máš opravdu nádherné. Nesnáším ty strojené fotky, kde jsou zvířata zabraná přímo zepředu a ve stoje, jsou tak nudé, všechny stejné a ubíjející. Zato ty máš fakt skvělé pozice a pózy =D

22 JiHei - Fotografie | E-mail | Web | 23. února 2014 v 10:30 | Reagovat

Krásný pes, krásná chalupa a celkově moc pěkné všechny fotky... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama