Skelety a sourozenci.

31. ledna 2014 v 19:53 | Bety |  Jak žijeme
Někteří jste mě moc potěšili, že jste se ozvali, díky. :-)
Uvidíme jak to s blogem půjde dál. Každopádně dnes píšu nový článek, takže zatím to nevypadá nejhůř. Pololetní prázniny, sice jeden den, ale tak proč ne. Pěkně jsem si spala do 11 až jsem musela vstát a jít se najíst. Pak jsem nějak byla venku se psy a teď už je zase půl páté. Strašné jak čas běží, když vstanete před oběděm, že?Zítra ráno pojedeme na stopy. To zase bude. Figgi to zase začala flákat. Už jsem se na ní naštvala a teď jí šlapu velmi dlouhé stopy a fakt tam dohromady má asi 5 granulí a celkem to funguje. Malá čuchá jak blázen. Hrozně jí to baví, takže její stopa vypadá tak, že ona leží skoro na bříšku, jenom pádluje nožičkama a já se jí za každou cenu snažím udržet. Ale lepší se, už začíná pomalu i normálně chodit. Potřebovala by stopovat co nejčastěji, ale není čas.

Zítra odpoledne pojedu za svým přítelem, k jeho rodině domů. V našem městě, kde oba chodíme na gympl má pouze byt a na prázdniny (víkendy, svátky) jezdí domů - 90 km. A abychom se přes prázdniny viděli, tentokrát jedu k němu domů. Ale je to tam fajn, rodiče jsou moc milí a mají mě kupodivu rádi. Ségra je také v pohodě. Spíš se mi moc nechce z domů. Když už mám konečně prázdniny, chtěla jsem si prostě lebedit doma! Znáte to.. Postel, film, chipsy, postel, seriál, chipsy, sedačka, film, kafe, postel, postel,.. Ale ne, já zítra budu muset nasednout na bus a jet pryč. Ale moc ráda ho uvidím, takže to budu muset překousnout.

Dnes jsem s malým prckem cvičila a super. Zatím poslušnost cvičila pouze na pamlsy - protože na ty se základy naučí nejlépe a mezitím jsme rozvíjeli motivaci na míček, pešek, jakoukoli hračku. Ale pomalu už nám slečna dospívá a už to není jen štěňátko cupitající za pamslkem, začínáme cvičit na míček. Je to podle mě nejtěžší přechod v poslušnosti vůbec. Ale malá to zvládá naprosto skvěle. Jsem na ní pyšná. Včera jsme cvičily na míčky a paráda, dnes na pamlsky a super. Zatím to pořád střídám. Každý říká, ať se u pamlsků snažím vydržet co nejdále a je to pravda. Uděláte si s nimi největší základy a přesnost - a pak pilujete na míčky. V půl roce většinou maliňáci už přestávají na pamslky cvičit, protože je to "nuda" a vyžadují sami od sebe míček, takže majitelům nezbývá nic jiného, než přejit. Limetka naštěstí ještě chodí na pamlsky, ale vidím, že na míčky jí to baví o mnohem více. Jakmile zjistí, že mám v kapse míček, začne na mě štěkat a odmítá přestat, dokud jí ho nedám.

Jinak.. ještě něco mě k Limetce napadlo. Je to slečna z 10 štěňat. Ano, početný vrh. Narodilo se 5 holek a 5 kluků. Limetka vylezla jak první. Všechny štěńata mají lidé na cvičení. Konkrétně 9 z nich je na sportovní kynologii a jeden kluk je u policajtů a bude cvičen na vyhledávání.. výbušnin (?) asi, už si to nepamatuji. Včetně Limetky máme v týmu 4 štěňata (2 feny, 2 psi) z tohohle vrhu, takže si navzájem pomáháme a já vidím, jak jsou na tom její tři sourozenci. Občas jsem pyšná, že nám něco jde o chlup více než ostatním, někdy mě mrzí, že něco méně. Ale ve skutečnosti jsou si všechna štěňata velmi podobná. Jinak.. Poté se občas vídáme s holčinama, které mají tři další sourozence Limetky.

Jinak. K barvě Limuše. Má klasickou rezatou barvu, ale je dost světla (achjo). Miluji tmavé maliňáky, čím tmavší, tím lepší. A většina ze sourozenců sice nemá tak rezatou barvu, spíš takovou béžovou (vyblitou), ale do toho mají černou masku a nohy, což je super. Ostatní jsou více rezatí, ale mají černou hlavu. A má malá Limetka? Nejvíce rezaté štěně s celkem světlou hlavou. Podle barvy bych si jí vybrala asi jako poslední. Ale barva necvičí a já si na její barvu začínám čím dál více zvykat a líbí se mi. Taky je to spíš menší fena z vrhu. Její ségra, kterou máme v týmu má 23 kg a Limetka 17. Ale já jsem spokojená, ještě trochu povyroste, ale raději ať je menší a ne nějaká přerostlá žirafa. Má zase výhodu, že je neuvěřitelně gumová, za to její vělká ségra je jak prkno. Limetka se otáčí při obratech sama, její ségra se tam ošklivě láme. Ale celkově se mi Limet líbí asi nejvíce. Není vyblitá, má sytou barvu, hezké tělo, krásnou hlavu a výraz + super tmavé oko. No jo, už přestanu, není tak dokonalá. Ale tak.. Aspoň o jednom svém psovi můžu říct, že je hezký! Protože Figgi to opravdu není. Samozřejmě mně se líbí, je to také můj pes a tak by to mělo být. Pro majitele by měl být jeho pes vždy nejhezčí. Ale podle standartu se nám Figginka moc nevyvedla. :P Ale to nemění nic na tom, jak je šikovná.. a snaží se.

Dnes holky (velké) také dostaly kuřecí skelety a byly z toho naprosto hotové. Moc nám nemohou nabrat na váze (Fifiny, Limet je akorát), takže jim dáváme syrové maso a pomalu se zakulacují. Vzala jsem si foťák, ne proto, abych udělala nějaké "mazec" fotky, ale protože při chroupání masa jsou holky jak v sedmém nebi a já to chtěla zachytit jen jako vzpomínku. O fotky se s vám podělím.


Figginka.. Má jen jednu fotku, protože než jsem si nastavila foťák, aby aspoň něco vyfotil ve "tmě" v kotci, měla už to skoro v sobě. :D

U Fíbbí to dopadlo trochu lépe. :-)
Držtička.Po cvičení poslušnosti s Limet, jsem si jí vzala do pokoje. :-) Hodinu doma se s ní dá vydržet. Cokoliv jí totiž dáte, tak si s tím lehne a zabaví se s tím. Ale tak po té hodině začne hledat něco nového, co by mohla zdemolovat a to už není tak super.

Dala jsem ji na druhou postel v pokoji (kde nespím) deku a ukázala ji, že má ležet tam. Děvče to velmi rychle pochopilo, vzalo plastovou flašku a už jelo. (liška, žejo?)


Protože je v domě na ní teplo, Limet vyplázla jazyk a já toho musela využít a aspoň jednou jí cvaknout. Skoro nikdy nevplázne jazyk. Taky aby jo, když je venku taková kosa. Stěna byla bíla - proto bílé pozadí. Fotka je s bleskem, takže ty oči jsou prostě takové zvláštní.

Na fotkách má mi přijde dost tmavý ksichtík (trochu paradox k dnešnímu článku). Ale ono je to tím bleskem, teda myslím.. Zítra to prozkoumám, jak moc světlá v tom ksichtíku je.

Jinak jak jsem říkala, nemám skoro žádné fotky, kde má vyplazený jazyk. Opravdu jen pár a přidávám jednu z nich, která byla focená před měsícem. Malá se za tu dobu podle mě hrozně změnila. Už z ní vyrostla celkem velká slečna. Přidávám na porovnání zrovna tuhle fotku, protože musíme porovnávat fotky, kde má vypalzený jazyk nebo ne. Protože vyplazením jazyka každý pes vypadá uplně jinak, než se zavřenou tlamou.

Jo, je úplně jiná. Já chci maléé štěńátko Limetkooo. :(

A ještě něco! Tady jsem dala dohromady fotky sourozenců - teda především séger (jen poslední je pes). Všem je tam kolem půl roku. Limetce je nejvíce podobná první ségra. A poslední dva členové jsou z našeho týmu (ten třetí nem fotku). Všechna ta štěňata mi přijdou úplně jiná, ale na druhou stranu i dost podobná.

Jinak.. včera jsem změnila vzhled blogu. Jsem celkem spokojená, snažila jsem se do záhlaví dát především zimní fotky, když už máme tu zimu. Sakra, kdo tohle bude číst fakt nevím. Ani nevím, proč mě to tak chytlo a píšu jak zběsilá..

A to k dnešnímu dlouhému článku asi (konečně) vše.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katy<3 | E-mail | Web | 31. ledna 2014 v 20:51 | Reagovat

Zlato, okamžitě si dej facku za to, co jsi napsala o Figgi! Je nádherná! :-D Má jen trošičku zvláštní tvar uší, ale na ní to vypadá roztomile :-) Mně se taky líbí víc tmavší maliňáci, ale všimla jsem si, že u těch tmavých se docela často objevují bíle chlupy na hrudi a to se mi už zas tak moc nelíbí :-D
Ta první fotka Fibbči je suprová :D Ten výraz "Co čumíš?!"... :D :D :D
Ani netušíš, co já bych dala za to, aby měla Kesina zavřenou hubu... Ne, ona musí mít na všech fotkách svůj "inteligentní" výraz s jazykem vyplazeným až na zem :-D
"Malí" si jsou docela dost podobní :) U nás na cvičáku mají dvě holčiny štěňata maliňáku ze stejného vrhu a nejsou si vůbec podobní. Nejen, že má každý jinou barvu, ale fena má úplně jiný výraz... Takový ťamanský :D A vůbec se mi s těmi šikmýma očima nelíbí :-D  :-D

2 LusyW, HuskyW | E-mail | Web | 31. ledna 2014 v 22:17 | Reagovat

Ty jo. Ty tvoje fotky, to mě dostává. Proč jich sem dáváš tak málo? Je radost se na ně dívat! :)
Limetka je nádherná. Podle těch fotek sourozenců se mi líbí nejvíc, ale samozřejmě v reálu ty barvy mohou vypadat jinak... Ale takhle vypadá taková nejchlupatější s nejhezčí hlavou :)

P.S.: Četla jsem to celé :-)

3 Niqia | Web | 31. ledna 2014 v 23:36 | Reagovat

Vy máte prázdniny jen jeden den? To se nemáte :DD Přesně, taky vstávám před obědem a snídám oběd^^
To: please do not copy, stealing is not nice :D To je dobrý :D
Vzkaž ode mně Figgi ať ty stopy nefláká :D
Mně se zas moc tmaví maliňáci nelíbí, jako líbí ale né zas tolik jako světlí :-) Fotky jsou úžasný :)

4 Das | Web | 31. ledna 2014 v 23:50 | Reagovat

Když byl Falko štěndo, tak mi to taky dělal, že nechtěl domů a to jsme ještě bydleli v bytě, ke kterému patřila i zahrada a já ho venčila v té zahradě někdy v jedenáct večer a on nechtěl ani na piškot přijít, ani když jsem ho před něj hodila, prostě odmítal jít domů. Pamatuju si jak jsem přišla domů skoro ubulená jak mě naštval. :D Taky mi bylo nějakých dvanáct. :D
Takže moc dobře chápu, jak to musí být protivné, když Ti ta mrška furt utíká a ne a ne se nechat chytit. Ale je to ještě svým způsobem prcek a puberta je puberta, takže uvidíš co vše se změní až trochu víc dospěje. :)
Zas nechci na náš cvičák nadávat, doteď se s výcvikářem zdravím a myslím si, že on má zrovna celkem fajnový přístup ke psům, byl si vědom co po nějakém psovi může chtít a co ne. Zas má ale ovčáka a myslím že jiného psa nikdy ani neměl. Ovšem já jsem si uvědomila, že se bojím, že budu muset znovu koukat na svého psa se staženým ocasem a pořizovat ostnáč, aby mi na cvičáku přestal blbnout a cvičil zas tak krásně jako když jsme tam začali chodit. Uvědomila jsme si, že ostnáč by mi zničil psa a že prostě můj pes není pes na výcvik, i když je to moje zlatíčko, který je hrozně šikovný. Možná kdybych se s ním něčemu věnovala od štěněte nebo tak.. ale.. Ani se možná tomuhle věnovat nechci, popravdě. Toho mého blbečka stejně nejvíce baví takovéty kravinky -sudy, prošení, otočky apod. Nebo hledání piškota po celý místnosti, to mu také jde skvěle. :) Každý pes je jiný a podle toho by k němu člověk měl přistupovat.
Té feny je mi líto, ale někomu prostě něco nevysvětlíš, to jemu samotnému to musí dojít.
Článek.. no, snad ještě tenhle víkend. :) Motivuješ mě. :D

[2]: souhlasím! Chci vííííííc fotek! :-P

To se někdo má, když může chrupkat do jedenácti! To já hezky vstávat v půl deváté, jelikož neteře jsou vzhůru.. Dneska u nás totiž nocovali, jelikož jejich rodiče jeli nakupovat do IKEI. A koupili mi rámeček na fotky muhehe. :D Ale ještě ho teda nemám doma.. A zítra zas budík na osmou a vyvenčit to zvíře chlupatý.
Musí být sranda vidět Limetku, jak se při stopách skoro plazí. :D Určitě vám to zítra půjde. :)
S přítelem se určitě budete mít skvěle! ta cesta za to stojí! :)))
Mě teď všechno utíká hrozně rychle a celkem mě to děsí. :D Už vidím jak si budu muset vybrat vejšku a taky učit se na maturitu a prostě.. chci ten čas zpomalit.
Limetka je prostě fešanda taková jaká je. :) To jsme nevěděla, že pamlsky pak začnou nudit. Pravda je, že naše psisko sice jídlo má rádo, ale není zas takový žrout, abych toho mohla vždy využít. Zas na míček je moc zbrklý. Na něj si mě jen sedne, lehne, stoupne, ke mně a pak max. něco z DD triků. :D Ale cvičit na míček chůzi u nohy? Ani náhodou!
To si holky museli pěkně pochutnat! :) Jen ať pěkně naberou, když už je trochu zima. :)
Limetka nevyplazuje jazyk? To moje pako ho má furt na vestě. :D Div si na něj nešlape, někdy. :D
Všichni sourozenci jsou krásní. Je dobře, že se všemi budou jejich majitelé něco dělat. Není nic horšího než když si člověk pořídí plemeno, které potřebuje pohyb a taky zaměstnat mozek a nic s tím pejskem nedělá..
Na závěr, krásné, moc moc moc krásné fotky!!
A koukala jsem na YT, Limetka opravdu cvičí krásně.A Figginka má pěkný aport a ten ooobr skok! Wow! Je úžasné, jak holky žijou pro cvičení, jak na Tobě visí pohledem a to jejich nadšení.. super práce! :)

5 Skříteček2 | Web | 1. února 2014 v 0:37 | Reagovat

S dovolením ti nejdříve odpovím na komentář a až pak se vrhnu na tvůj další článek. :D

Zoo Tycoon, o tom mi něco povídej, kosatky byly v jedničce i dvojce vydařené a taky jsem se jich nemohla nabažit. :D

Nikdo pořádně neví, čím se jim ty hřbetní ploutve ohýbají, já si myslím, že to je buď nedostatek nějaké látky (například minerální), nebo to souvisí s psychikou. Lidé také mají zranění, která se nehojí, protože je to úzce spjaté s psychikou. A když tu mluvíme o tvorech, jako jsou kosatky, myslím si, že by to v jejich případě nebyla úplná blbost.

Poslední díl Teen Wolf (3x16) byl vážně boží, na takovou párty bych někdy chtěla jít! :D "Derekbitch" (říkám tomu tak od shlédnutí tohoto videa, jistě pochopíš, co myslíš, ta písnička byla má oblíbená i předtím :-D http://www.youtube.com/watch?v=yKqc2Ap2za4 - jo a mimochodem, hledala jsem ho teď kvůli tobě pěkně dlouho, tak si toho važ! :D ) zase na scéně. Kira mi ani nevadí, a ano, konečně se dneska potvrdilo, že teda ona bude Kitsune (bylo to jasné už předtím, ale tímhle nás teda utvrdili :D ). Maya byla skvělá, ta herečka totiž hrála už v jednom zrušeném seriálu a mám ji ráda, přijde mi strašně roztomilá. :-D Jen mi přišlo krapet uhozené, že po několika letech v jiné formě okamžitě věděla, jak se chovat jako člověk a brečela, když viděla svého tátu (který se jí před chvílí snažil zabít), ale ok. O Stilesovi ani nemluvím, on je miláček už odjakživa. :D Dvojčata také skvělá, líbí se mi, jak je Ethan bystrý, ale Aiden je pořád takový... zvířecí, všechno by řešil násilím, nedívá se na nic z jiného úhlu. A právě Ethan ho doplňuje. :D Jinak ty "přerostlé světlušky", či co to je, jsou pěkně hrozné, vážně jsem nečekala, že by to přepadlo člověka uprostřed davu.

TVD jsem naposled viděla 5x11, moc se mi líbil ten konec, i když už mi byl jasný dlouho předem. A Klaroline! Na 5x12 se chci kouknout teď.

The Originals to samé, začalo to vážně dobře, ale myslím si, že právě kvůli těm pauzám můj zájem ochabl, teď tam ještě zprostředkovávají týrání hadů v přímém přenose, výborné, jen ať se děti učí a zkusí to doopravdy. :-?

Reign, ano, koukám, kvůli Adelaide (Cora), moc se mi líbí! :-) Vypadá to, že to má i trochu nějaký příběh vedle toho plytkého trojúhelníku mezi třemi krásnými hlavními hrdiny a pletek mezi ostatními taktéž krásnými postavami (aneb CW, tam jsou všichni krásní). :-D

Jinak Vampýrská Akademie jde mimo mě, slyšela jsem o tom, vím o tom, ale nečetla jsem, ani nesleduji.

PS: Naučíš už se někdy koukat do mého menu? Ušetřila by sis nějaké otázky. :D

6 Skříteček2 | Web | 1. února 2014 v 0:56 | Reagovat

Asi začnu od konce článku, pokud ti to nevadí. :D Aspoň budu originální.

Abych pravdu řekla, změnu fotek v záhlaví jsem ani nepostřehla, tak jsem se na ně šla zahanbeně kouknout až po dočtení článku. Moc pěkné, hlavně ta druhá zleva.

Z toho vrhu se mi hodně líbí ta prostřední, a ten pes je hodně světlý, že? Ale těžko soudit, když na fotce vlevo je zablácené tele (nebo je vážně takhle tmavá? Nechci teď vypadat jako idiot 8-O ), další fotka je focená, když bylo podmrakem, třetí je krásně prosvětlená, zaostřená a s bleskem, čtvrtá v lese a poslední někde venku na sluníčku. :-D

Máš pravdu, nikdy jsem si neuvědomila, že pes s vyplazeným jazykem vypadá tak jinak. A jo, hodně se změnila, ale potom už se bude měnit pomaleji, až skoro vůbec.

Jinak jsem nevěděla, že přítel bydlí tak daleko. A naprosto tě chápu, tu chuť zůstat doma v posteli. Jinak máš pravdu, den hrozně uteče, když člověk vstává pozdě. To vím až moc dobře. :-D

7 Calimë. | Web | 1. února 2014 v 17:37 | Reagovat

Ovčandy a malina jsou naprosto úžaaaaasný :3! Nemohu se jich nabažit :D. Držitčky nádherný, šikovný, prostě ňůňatý :3.
Limet mi také příjde podobná na tu první ségru. Musím ti ji velakrát pochválit :-) :D! Ta prostřední holčina mi příjde takový drobounká :-).

8 Peťa & psiska | Web | 5. února 2014 v 22:00 | Reagovat

No snad se na ten blog zase nevykašlu.. je to pro mě určitá motivace - že musím začít zase všechno znovu.. no snad mi to vydrží :D . S psiskama teďka nic moc nedělám, ale snad se během tohohle měsíce alespoň podíváme na cvičák :).

Limet je úplně boží :). Mně kdyby ti dva magoři chtěli spolupracovat při poslušnosti, tak si tleskám :-P . Elina je zhnilá a Danyn pro změnu hrozně roztěkaný.. Mimochodem.. mě se Figgi hrozně líbí! :) Takový originální pes :). A fotky jako vždy parádní.. mohla bych se na ně dívat do aleluja! :)

9 Iris | E-mail | Web | 21. února 2014 v 17:16 | Reagovat

opět jsou fotky dokonalé, hlavně ty první :-)
můžu se zeptat, čím fotíš?

10 tusher | Web | 6. října 2016 v 5:24 | Reagovat

půjčky pro zadlužené srovnání :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama