Uff.. tak ne, že bych tu nebyla pořád.

29. ledna 2014 v 21:33 | Bety
Ahoj,
ahoj,
a ještě jednou ahoj! :-))

Ani nebudu počítat, po kolika měsících tu jsem. Ehm.. :D Je to už ale dlouho. Na blog jsem se dost vykašlala. Asi tím, jak začala škola a prostě ano, je tomu tak, bylo málo času. Ale hlavně nebyla ta správná chuť na blogování. Ani jsem nechodila na vaše blogy, protože mě vždy tak zalily výčitky svědomí. Když už jsem ale občas koukla, byli jste (někteří z vás) neaktivní stejně jak já! -_-Dobře, možná ne tolik, ale taky jste nepřidávali jeden článek za druhým, jak tomu bývávalo. Ale já Vás naprosto chápu.

Takže.. Hodně se toho změnilo, za tu dobu. Taky aby ne, vždyť je to tak půl roku (sakra, napsala jsem to) ? Když to vezmu tak od začátku - září. Přestoupila jsem z francouzského gymplu. Ale nebojte.. Chodím pořád do té samé školy, budovy, mám některé stejné učitele, jen novou třídu.. jsem na čtyrletém gymnáziu. Náš státní gympl má 3 studia - osmileté, šestileté (kde jsem do června byla studentem) a čtyrleté. Jinak jsem teď v prváku, na šestiletém jsem odchodila dva roky, což byla osmička a devítka, takže nic takového, že bych něco opakovala nebo tak. :D Já se rozhodla přestoupit, protože čím dál více se ve mě formuje myšlenka jít na veterinu (hmm.. proč?). Protože francozská chemie je naprosto jiná a na českou medicinu/veterinu se s ní těžko (vlemi těžko) dostanete, bylo rozhodnuto. Přišla jsem s návrhem o přestoupení k mamce, která ze začátku moc nadšená nebyla, ale nakonec souhlasila. Protože jak to říct.. Z francouzkého gymplu odejdu se skvělou schopností mluvit francouzsky, ale když to řeknu blbě.. Budu toho méně umět. A je to tak, francouzák je příprava na studium ve Francii, které se hodně liší od českého. Ale já v plánu jít do Franice jít neměla. Možná tak do Anglie, ale tam by mi fránina byla k ničemu. Jinak mé poznatky, čtyretý gympl mi přijde těžší. Učitelé po nás víc chtějí, musím se i někdy prostě učit a celkově je to náročnější, než to bývalo. Jinak vysvědčení.. Noo :D Mám jednu trojku a to z matiky. Ale já vím důvod! Máme nejnáročnějšího učitele na škole! Určitě to tak je. Jo, určitě.. Možná.. Ale kdybych tu trojku neměla, mám vyznamenaní, sakra! :D Ne, nijak mě to netrápí. Já jsem spokojená.. docela.

Jinak z mého osobního života, asi vše při starém. Pořád mám stejného přítele co jsem měla. :P Za pár dní tu bude krásných 14 měsíců. Dále jsem do fotografické sbírky přikoupila nový objektiv (jen malého prcka) a hdoně se snažím fotit. Na focení mám uplně jiný pohled, než dříve a doufám, že je dobrý. Dnes Vám sem dám pár ukázek mé poslední tvorby a doufám, že se bude líbit. :-) Takže opět.. Všechny fotky jsou mé.

Tak a co dál.. No, musím se pochlubit. :P Největší novina! Někteří možná víte, o čem mluvím, protože jste třeba zavítali na mé stránky o kynologii.

Takže. Tadááá

Představuji Vám novou posilu našeho týmu! Fena Belgického ovčáka Malinose - Limet.

Už nám to u baráku štěká ve trojím provedení, ale tak, kdo mě zná, musel vědět že to prostě přijde. Sice přemlouvání tatínka (mamka už se distancovala dávno) bylo neustálé a zdlouhavé, ale vyplatilo se!
Ve sportovní kynologii na vrchových závodech v prvních příčkách se umisťují především Maliňáci. Ovčáci se jim snaží konkurovat a některým se to i daří! Tudíž veškerá úcta těm lidem, kteří to s vočáky nevzdali a snaží se konkurovat neuvěřitelným maliňákům. Ale je to tak, tohle plemeno prostě dobývá sportovní kynologii. Jejich neuvěřitelná dravost, nadšení do práce, energie, ochoto cokoliv dělat je až někdy neuvěřitelná. Na závodech Vám mohou připadat jak stroje.

Ano, i já jsem tomutu plemenu podlehla. A já myslím, že to přišlo v tu nejlepší chvíli. Můj tým, bez kterého bych se neobešla, tým který při mě stojí a tým který mi pomáhá, ten za to především může. Díky tomu, že skoro všichni mají z týmu už tuhle lišku, tak i mě dokopali k téhle potovře! Ale také, oni přemluvili taťku. Bez nich bych dnes neměla fenu, která si získala mé srdce. A že se jí to podařilo velmi rychle.

Co bych k Vám k Limče řekla. Limetka je dcerou naprosto úžasné feny, při jejímž pozorování při tréninku občas zítrám s otevřenou pusou. Je to maldá fena, která toho má hodně před sebou a jsem si jistá, že jí uvidíme na mnohých závodech. Limet matka, jen fena mé kamarádky z týmu, takže se vidíme skoro pořád. Limetky otec je mladý, ale neuvěřitelně nadějný pes. Minulou sezonu se obejvil na pár vrchových soutěžích, kde se umístil do třetího místa.

Malá mě dostala při našme prvním setkání a už tehdy jsem si říkala, že musí být má. Šlo to tochu složitěji, protože chovatelka (má kamarádka) si Limetku chtěla nechat, jako dalšího psa na cvičení. Pak ale navrhla, že by jí mohla dát mě.. Pár měscíců přemlouvání a rozhodování a malá byla má.

Limetka.. Limetka.. Blázen. Je to pes, jakého jsem si představovala. Je rychlá, dravá, extrémně živá a její ochota do práce mě dostává. A také.. jak jsem si přála, je to můj gaučák. Sice ne doslova, ale, kdykoliv může, skočí mi do náruče a chce se mazlit. Mazlivka moje. Zatím jsem se stopou, poslušností a obranou u malé moooc spokojená. Jeví se skvěle, vidíme jak nám to půjde dál.

Ale abych jí pořád nechválila, samozřejmě má také ty horší stránky.
 • Je pro každou špatnost.
 • Odmítá chodit do kotce.
 • Když v půl šesté ráno nedostane nažrat, řve tak dlouho, doku jí nedáte nažrat.
 • Když najde něco, co nechcete aby našla, už jí nikdy nechytíte.
 • Je až příliš tvrdohlavá.
 • Myslí si, že chytání jí po celé zahradě je největší prdel na světě.
 • Občas začíná vystrkovat růžky a už ne málokrát se po mně ohnala, když jsem jí třeba odtáhla ze stopy.
 • Na obranách, kde má naprosté zatmění a já jí seberu pešíka, kterého vyhráhla se do mě na féra pustí.
 • Miluje všechny lidi, co potká. Kromě mě.
 • Ale když si uvědomí, že jí dávám nažrat, chodím s ní ven, cvičím s ní, hraju si s ní.. Občas přivře očko a má trošičku ráda i mě.
 • No dobře, naprosto mě miluje. Bylo by špatně, kdyby ne. :D
 • Terorizuje mě.
 • Každý jí má hrozně rád a potřebuje jí "poňuňat" (achjo).
 • Když vidí něco, co se jí nelíbí - Viz. minule na stopách - jde paní s holí, jde jí sežrat. Jako beze srandy, rozběhne se, vrčí při tom na celé kolo a to, že na ní ječím ať se vrátí?... "Nope, I have a better thing.. mum"
 • Něco jako přiovolání nezná.. Ani za běžných okolností, když kolem nás nejde paní s holí.
 • Je rezatá.
 • Vypadá jak liška.
 • Lidi jí říkají "Citrone" (achjo).
Tak to je ta má láska.
Vypadá inteligentně, že? :-)))

A nějak takhle to vypadalo. :D
Fotka od chovatelky. Když byla malá, nemám její fotky. :/ Až tak od tří měsíců. Teď je to už velká šestiměsíční slečna.

Sladká maminka. (Limetko, buď jednou jako ona, prosíím)

A co naše dvě holčičky ovčácké? Mají se dobře, nebojte. S Figginkou pilně cvičíme a zlepštujeme se. A taťka s Fíbouškem také. Holky vzaly Limetku dobře. I když.. vidí se asi tak přes mříže kotce. Na procházce je občas pustíme, ale opravdu ejn zřídka. Děvčata jsou zvyklá si hrát spolu trochu tvrději. A malá je na ně až příliš křehká.. Nechci, aby Limetka dopadla špatně. Ony by jí neublížily úmyslně, ale různě po sobě skáčou a kdyby 34 kilová Fíbí skočila na 17 kilovou Limetku.. No :D
Každopádně se jim líbí. :-)


Černoška moje.

Aktuální fotky focené tenhle týden.


Potkaním slečnám se také daří. :)

Přestavuji slečnu BUŘT.

Aktulání fotka Qintarky, která přerostla Pippi a teď váží 330g, no teda vážila před měsícem.. Teď už tak půl kila. :D
Pipči aktuální fotku nemám, ale je pořád stejná. Váží 320 kg. :-)

To je asi vše. Pište moji zlatí, ať vím, že jste v pořádku! :-)
Mějte se krásně a pochvalte mi Limetku. :P 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Peťa & psiska | Web | 29. ledna 2014 v 22:42 | Reagovat

Ani nevíš jak mi tvé články chyběly! :D Limet je prostě B.O.Ž.Í. ! A má super poslušnost (jo, sleduju každé tvé nové video :D). Nemám co dodat, prostě paráda. :-) Maliňáky mám prostě moc ráda.

A fotky jsou parádní. Moc se mi líbí ta s Fíbí. :)

2 Das | Web | 30. ledna 2014 v 0:42 | Reagovat

Čláááánek u Bety! huúpíí! Muhehe :D
Takže nejdříve k Tvému komentáři: Já se na skypu moc nevyskytuju, tedy spíše vůbec. :D Jen o svátcích jsem ho z nudy zapla, ale asi tam mrknu častěji. :)
Pan F.. Zásadním problémem byl nedostatek času. Bydlíme od sebe přes 30km, což také znamená 100kč za cestu tam a zpět, které mi nikdo nedá. Ale o peníze nejde, je to prostě blbé, když každý bydlíme jinde. I když chodíme do stejné školy, tak jsme se moc nevídali - já tréninky, on tréninky, já psa, on psa, já hlídání neteří a on hlídání brášky. Není to špatný kluk, ale nudila jsem se s ním, což musím přiznat a navíc mi vztah (s ním?) nevyhovoval. Vadí mi se otáčet na někoho jiného, když si plánuju, co budu dělat.. a tak. :D Možná jsem to neměla udělat a ještě dát našemu vztahu další šanci.. Ale trápila jsem se a teď je mi lépe, ačkoliv občas si člověk zasteskne.. Každopádně on byl dle výrazu tváře z rozchodu snad šťastný, jsme kamarádi, ale mluvili jsme od té doby spolu jen jednou.. Nepatrně se mu pokouším vyhýbat, ale to také nejde do nekonečna. :D Ani se mu nechci vyhýbat, ale.. je to složité. Každopádně Tvému vztahu  přeju ať vydrží a ať jste maximálně šťastní. :)))

S Tvým přestupem absolutně souhlasím. Pokud nechceš jít do francie, tak je zbytečné být na francouzáku. Držím palce, aby ses dostala na veterinu, já na ní nemám odvahu. :D A vysvědčení máš skvělé, já jsem ve druháku a budu mít trojku jednu, také z matiky. Ale v prváku jsme v pololetí měla hned tři trojce.. no, každopádně se chci snažit nemít na konci roku ani jeden trojec, ale to se mi asi nepodaří. :D Matika je zrůdná a naše matikářka ještě více!

Limet je nádherná, božská! Doufám, že o ní uslyším více! Maliňáky miluju, je to opravdu úžasné plemeno. Sice do sportovní kynologie tolik nejsem, já radši takovéto procházkování, běhání se psem, kolo se psem.. ideálně třeba i brusle a samozřejmě pár cvičení pro radost. :)

Žádný pes není dokonalý. :) To že se po Tobě občas ožene není dobré.. Ale myslím si, že pokud s ní budeš stále pracovat a jak Tě znám, tak to právě děláš, tak nebude tolik agresivní a i to přivolání jí začne něco říkat. :) Věřím, že to spolu daleko dotáhnete!

Nebála bych se pustit všechny holky dohromady nebo třeba Figgi s Limetkou, však je škoda, když bydlí s dalšíma dvouma úžasnýma psiskama a nemůže si s nimi pohrát. Já chodím občas venčit s kamarádkou, co má fenu, která bude mít kolem 20kg, max 25kg a Falkouš má 5ékg. Hrajou si bezvadně, s nikým jiným se tak to moje trdlo nevyblbne. Perou se na zemi, chytaj se zubama, honí se.. je legrace je pozorovat, takže právě proto bych se Limetky dohromady s ostatními členy týmu nebála. :)

Fotky jsou naprosto naprosto boží! Nejen že jsou na nich skvělá zvířata, ale i jako fotky jsou prostě boží. :D

Doufám, že brzy přiťukáš další článek a já se budu snažit objevit se na skypu, pěkně jsi mi chyběla! :)

P.S.: Jsme tu tak pozdě, jelikož jsem byla nucena dělat fyzikální olympiádu.. povinně místo domácích úkolů z fyziky. Jasně mohla jsem natočit pokus, ale na to jsme moc líná. :D A ty příklady z olympiády? Hrůza děs, příště točím video, protože jsem toho moc nespočítala.. ale nakonec víc než jsem si myslela. Otázkou je jak moc špatně to je. :D

3 Katy<3 | E-mail | Web | 30. ledna 2014 v 15:06 | Reagovat

Jen, aby si Tě ta tvoje lištička nedala k obědu :-D  Samozřejmě fotky jsou nádherné :-)
Objektivek je Helios?
Normálně si mě s tou jednou trojkou rozesmála :-D Já bych za jednu trojku skákala 10 metrů vysoko :D
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Další papouška neplánujeme :-| Všeobecně teď domů nemůžu přitáhnout žádné zvíře. Prý až něco "půjde pod túje" a to doufám, že hned tak nebude :-( Ale uvažuji, že bych domů propašovala potkánka :-) Ovšem až nějak odezní mamčin šok z výza...

4 Niqia | Web | 30. ledna 2014 v 17:59 | Reagovat

Jedna trojka na gymplu :o Vždyť to je nádherný :D Přeji hodně štěstí do tréninku s Citrónem :-D :-D
Jsem strašně ráda, že jsi napsala. :-)

5 LusyW, HuskyW | E-mail | Web | 30. ledna 2014 v 21:48 | Reagovat

Ty bláho! Tak ta je boží! A koukám, že je s Floyd velice podobná povahově :D Tedy, alespoň v tom ohledu, že nechce chodit do kotce (ale poslední dva týdny už svolila a nechává se přemlouvat jen chvíli :) ), když najde něco do tlamy, tak ji nechytím a nahánění po celém výběhu bez úspěchu je přeci naprosto největší zábava! :D

A hele, to ti musím prostě říct. Poklona za ty fotky, to je pecka! Nechceš mi taky přijet vyfotit holčičky? Mě se poslední dobou absolutně nedaří :D

6 Das | Web | 31. ledna 2014 v 10:10 | Reagovat

Vzdálenost je pěkně na ho.. ale pokud Vám to i přes to funguje, tak máte úžasný vztah a určitě Vám ještě hodně dlouho vydrží. :)
Mě taky kvůli matikářce uteklo vyznamenání! Nebýt trojky od ní, tak mám přesně 6 dvojek a tudíž i vyznamenání. :/ Ale tak je pololetí, nebudeme to hrotit. :D

Máš pravdu, stát se může všechno.. Lepší držet pejska trochu zkrátka než ho pak vidět, jak vbíhá do silnice. Jde vidět, že maliňáci jsou prostě lovci a pokud se tohle neodbourá, tak problém s přivoláním bude vždy.. ale jelikož ty to její lovení využíváš ve výcviku a tedy jseš za něj ráda a podporuješ ho, tak bych se EO nebála. Vím, že ho umíš používat a že si tím psa nezničíš. To já se bojím, že kdybych vzala EO na svého psa, tak se z něj stane vystrašený uzlíček nervů. Stačilo, když jsem s ním chodila na cvičák a on neposlouchal - špatná chůze u nohy, ignorace ačkoliv ji má jinak dobrou, tak jsem ho měla "vyškubat" a on stáhnul ocas mezi nohy a   už jsem s ním nepohnula. Je to prostě berňák a ti potřebují úplně jiný přístup, pro ně prostě cvičák není (pokud se s ním nepracuje do malička a s jiným než ovčákovým přístupem). Radši jsme tam tedy chodit přestala než si pokurvit psychiku psa, ale neříkám, že byl cvičák špatný, něco tam bylo moc fajn. :) EO bych se nebála, zvláště pokud běhá tak daleko, že ji skoro nevidíš. Později ji třeba do cvakne, že když má "tu věc" na krku, tak musí poslouchat, jinak přiletí rána.

Koukám, že je to pěkný tele mazlivý. To jsou nejlepší psi! :D :)

Takže má také "místo mozku míček"? To je skvělé mít další motivaci. Já nedávno koupila Falkoušovi noví míček, abychom měli co tahat s sebou ven, kort když nemám moc času a chci aby se pořádně prolítal. Měl ho zatím jen jednou, vydováděl se s ním, ale asi po deseti minutách nebo čtvrt hodině ho pustil a šel si čmuchat. Ještě že je červený a já ho snadno najdu. :D
Asi máš pravdu - pokud si holky hrají fakt tvrdě, tak je lepší je dohromady nepouštět. Jak říkáš, třeba až Limet vyroste. :)

Ne, já mám prázdniny až od 10.2... raději bych je měla až dýl, kdy už bude teplo. Ale co se dá dělat. :D Ty je má už teď? :)

No jo, dlouhé komentáře jsou u nás normálka. :D

7 Skříteček2 | Web | 31. ledna 2014 v 17:39 | Reagovat

Docela mě překvapilo, že je podle tvého názoru čtyřletý gympl těžší než ten šestiletý francouzský, ale i tak máš překrásné vysvědčení! :-) Já jsem měla mít navlas stejné, ale profesorka matiky se zřejmě slitovala a tak mám i to vyznamenání.

Fotky jsou překrásné, holky jsou nádherně zaostřené a pozadíčko příjemně rozostřené, prostě bájo. :-D

Limetku ti chválím, je vážně nádherná a nedivím se, že si tak rychle získala svoje místečko ve tvém srdci. Určitě se ještě nějaké její chyby spraví výchovou, nebo z nich zkrátka vyroste. :-) A i kdyby ne, myslím, že reklamovat ji rozhodně nebudeš. :D

8 Vendy | Web | 21. února 2014 v 18:13 | Reagovat

Musím se i někdy učit... ty jsi srandistka. ;-)  :-D
Nádherné fotky, už se začínám vyznávat,  kdo je kdo. Limetka je opravdu fešná a je radost vidět ty tvoje pejsany, jak pěkně a hrdě pózují. :-)
Ovšem Buřt tomu nasadil korunu. Nemá chybu... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama