Trénink a focení úžasné bordery.

6. února 2014 v 16:53 | Bety |  Jak žijeme
Předevčírem jsem se vrátila od svého přítele. Chtěla jsem napsat článek už včera, ale to jsme jeli na trénink, proto jsem tu až dnes. Konečně trénink. Minulý týden nemohl figurant a o víkendu jsme měli takový "soukromý" trénink s těmi nejbližšími lidmi, ale táta má teď hrozně práce, takže jsme jet nemohli. Mě to dost mrzí, protože teď potřebuji s malou cvičit co nejvíce a bojím se, abych něco nepokazila, takže každá rada našeho týmu je mi užitečná. Ale co se dá dělat.


Včerejší trénink byl fajn. S Limetkou jsem moc spokojená, figuranta je rozhodnutá zabít a včera jsme jí učili, aby pochopila, že získaný klín (druh rukávu, na který psi koušou) je vlastně její odměna. A celkem se povedlo, když si ho nesla k autu, nemohla jsem jí donutit, aby ho pustila. Začíná na obrany přicházet a moc jí to baví. Ještě před 14 dněmi, když jsem s ní byla za chatkami, aby neviděla na plac, kde kousal jiný pes, byla v pohodě. Včera se za chatkami začala vztekat, když uslyšela jen figuranta něco říkat. A když jsem jí držela za vodítko, pustila se do mě stylem: "pusť mě na nej, pusť mě na něj!"

Za to Figgi.. Já nevím, co s ní. Vím, že naše obrany už probíhajá spíš jenom "aby si Figgi kousla", ale nemohu si pomoct. Není to jako dřív, kdy jsme se na obrany obě těšily a já na ní byla pyšná, jaké dělá pokroky. Mám pocit, že poslední rok jsme se dost zasekly a já jí pořád neumím nadšeně chválit za věci, které už umí přes rok. A to že jí pochvaly opravdu zvednout. Ale poslední dobou mi přijde, že.. já nevím. Možná bylo třeba si to pořádně uvědomit. Včera jsem s ní kousla jen jedno kolo, takže jsem jí to na druhém nemohla vynahradit.

Když jsem byla u přítele, nevzala jsem si klíče od domu. A v den mého příjezdu zrovna neměl být nikdo doma. Takže jsem volala mamce, ať mi někde nechá klíče. Vše bylo v pohodě. Jenže mamka se vracela zrovna včera, kdy jsem byla s taťkou na tréninku a neměla si čím odemknout, protože já sem jí chytře nikde klíč nenechala. Takže nám mamka volala, jestli bychom nemohli jet a samozřejmě jsme jeli co nejrychleji. Velké holky druhé kolo nestihly. Malá by také nestihla, ale lidé co přijeli později vyžadovali malou vidět na obranách, takže nás ještě pustili a pak se chvátalo domů.

Jinak, špatná zpráva. Rozbila se mi kamera! :D (a mimo to i mobil, teda spíš.. tak trochu jsem ho utopila). Vůbec nejde zapnout, budu jí muset dát opravit. Abychom mohli dál točit. Včera jsme točili na mobil. Taťka mi natočil poslušnost s Limetou, já kousek jemu poslušnost s Fíbí. Ale na poslušnost Figgi a všechny obrany se mobil vybil. Takže malou příšeru na obranách natočím snad příště. Protože musím říct, je se na co koukat. :P

Dále mě na tréninku poprosila kamarádka o fotky její borderky a nového maliňáčka. Byla strašná tma a ošklivě, takže jsem nastavovala foťák jak jsem mohla, ale na toho malého to někdy nestačilo. Něco jako zůstaň neumí a jakmile jsem se s foťákem sklonila, lezl po mně. Nakonec se něco podařilo a vy můžete říct, jak se vám fotky líbí. Za to s asi dvouletou borderkou to byla hračka. Asi nejúžasnější brodera se kterou jsem se měla čest setkat. Její nadšení do jakékoliv práce je až neskutečné. Je plná energie, ale dává to pořád mile najevo, ne jako maliňáci - kteří vám to dají najevo tak, že vám třeba prokousnou ret (viz. já s Limet včera). K tomu je tahle borderka neuvěřitelně šikovná i na sportovní kynologii - tím chci říct, že kousat pořádně na rukáv jí vůbec nevadí. Mám pocit, že jsem sem někdy její fotky z tréninku obran dávala. Bavila jsem se kamarádkou, že bych třeba někdy borderku zkusila - vůbec jaké to je. Ale pravda je, že pokud si někdy budu pořizovat dalšího psa (+-10 let :D) tak bych si vzala zase malinu, nebo ovčáka, protože dělám především sportovní kynologii.

Mám pro Vás tolik fotek! A s některými jsem moc spokojená. Ráda bych sem teď zase přidávala fotky k čemu byl také blog ze začátku určený, ale postupně jsem si k němu vytvořila takový vztah - že ráda píšu o sobě, holkách a k tomu přihodím pár fotek. To vše zůstane, jen fotek bude asi víc. Za tu dobu co jsem tu nebyla, jsem hodně fotila a zkoušela jsem různé věci. Focen mě teď zase chytlo a foťák mám v ruce skoro každý den. Takže ti, kteří sem chodí především kvůli fotkám, můžete se radovat! :-)

Na začátek tři fotky mladé maliňáčky na tréninku.Fotky maliňáka jsou dost obyčejné, ale jsem moc spokojená s fotkami borderky, takže je můžete ohodnotit, jak se Vám líbí.Úžasná je.

"Give me five"

A jako poslední, mé nejoblíbenější fotky ze setu. Nejvíce se mi líbí asi ta poslední.Když jsem fotila tenhle set, fakt jsem se bála. Nerada fotím pro někoho z toho důvodu, že se bojím, že se fotky nebudou líbit. Na druhou stranu, jsem hrozně ráda, že si mohu vyzkoušet fotit jiné psy. Také mě mrzelo, že jsem si nemohla pohrát s prostředím. Šly jsme jen na vedlejší plac. Z jedné strany byl hustý les, který jsem ze začátku měla v pozadí. Ale poté, co jsem zjistila, že jsou fotky neuvěřitelně tmavé, tak jsem se přesunula na stranu, kde v pozadí byl šedý plot. Nakonec jsem trochu fotky prosvětlila a vyšly na tom lépe ty s pozadím s tmavým lesem - právě poslední tři fotky a pak ta, na které dělá "panáčka" (?). Takže jsem pak na sebe doma byla hrozně naštvaná, že jsem nezůstala tak, jak jsem byla. A prostě.. nemohla jsem si s pozadím pohrát, na výběr jsem měla dvě varianty a to je dost svazující. Ale domluvila jsem se s kamrádkou, že příště půjdeme na foto-procházku, což se celkem těším. O maliňákovi vůec nemluvím, tam jsem ráda, že mám normální portrét (jak bylo chtěno) bez lidí v pozadí, kteří ho drží, aby na mě nedělal atentát. Nakonec jsem ale se setem moc spokojená, ale to pouze díky těm třem fotkám na konci a díky fotce "panáček".

Jaká fotka se Vám nejvíce líbí? :-)
Co říkáte na border kolie, máte je rádi?
Jaké jsou fotky z obran?

Nakonec článku přidám úplně aktuální fotky potkanic focené předevčírem.
Fotky nejsou nic extra, chtěla jsem je jen vyfotit, protože třeba Pippinky aktuální fotku nemám (jen asi měsíc starou :P). Když chci udělat lepší fotky potkanů - musím s nimi buď ven (teď neee), nebo si vyndat tajně tátova světla, která se dlouho montují, takže do těch se mi nechce.

Je pořád stejná, že? :-)

A černá obluda.

A ještě neee.. ještě něco nakonec (opravdu naposled). Někteří jste video už viděli a ti kteří ne, můžete se podívat na naší půlroční práci s Limetkou co se týče poslušnosti. :-)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Das | Web | 6. února 2014 v 18:18 | Reagovat

To je super, že máte takhle tréninkovou tlupu. :)
Když byl Falkouš malý, tak jsem o psech toho.. no, nevěděla dost, abych s ním mohla něco začít cvičit. Vlastně v té době byla u nás psomilem sestra, já milovala koně. :D Ale musím říct, že je to hroznej šikula, hrozně rychle chápe a učí se novým věcem. Jen nemá tu výdrž při cvičení, musím hodně střídat hru se cvičením, hlavně hodně tý hry. Teď se snažím naučit se pořádně chválit, jelikož to na něj opravdu zabírá. :) Třeba před půl rokem jsem zkoušela ho naučit obíhat strom, před měsícem jsem si na to vzpoměla a zas jsme se tomu na pět minut věnovali a včera jsem si na to zas vzpoměla a byl hrozně šikovný a jak ho to bavilo! Jasně že ještě neobíhá z dálky, ale vždycky oběhne strom a už vyrazí tryskem, připravený doběhnout míček, který pomalu nestíhám házet. :D Také kdybych nebyla líná a víc se mu věnovala tak všechna naše poslušnost i triky vypadají úplně jinak. :)
Koukám, že Figgi je taky pěkně šikovná i na tyhle srandičky! To video rozhodně udělej! Tu položenou hlavu na zemi se ho chystám naučit už asi rok, ale ještě jsem se k tomu nedostala. :D Jak na to? Asi bych dala povel lehni (a hned pochvala, aby si nový trik nespojila s povelem lehni), dřepla si a dala ruku s pamlskem na zem, a jakmile by se ruky dotkla čumákem,tak bych ruku otevřela a dala jí ho. A postupně bych vyžadovala, aby pes dával hlavu více na zem.. stačí se od něčeho odrazit, uvidíš jak zareaguje na ruku položenou na zemi. :) Já už mám připravený povel a to "smutnýýýýý" jelikož to není ničemu, co mu říkám podobné a dobře se to zapamatuje.. a to i mě, občas mám výpadek a nejsem si jistá, jakej povel mám pro určitý cvik. :D
Nemyslím si, že by ti to pak dělala v běžný poslušnosti. Já třeba jeden den cvičím poslušnost, druhý cviky a tak to střídám.. Nebo se zastavím na louce při procházce, kde procvičíme poslušnost a doma pak na dvoře nějaký triky. Tak by si to nemusela vůbec spojovat. :)
Jak narazila hlavou do překážky si pamatuju, chudáček. :D

S těma klíčema.. se stane no. :D Ale pobaví, alespoň mě jako čtenáře. :D
Snad se kamera brzy spraví.. Ta borderka je úžasná, opravdu nádherná. Fotky se moc povedly. BOC obdivuji, jsou to úžasní psi, ale občas se mi nelíbí jejich čumák, nevím proč. :D Mají ale úžasnou povahu, třeba jednou nějakého borderáka mít budu. Ale asi se mi líbí více Australský ovčák (ale s celým ocasem!), je mohutnější. :) Taky mě uchvátila australská kelpie, úžasné plemeno, ale zatím není tady moc rozšířeno, v česku jsou snad jen dvě chovné stanice. Já pro budoucnost hledám psa nejspíše střední velikosti, akčního, který bude milovat procházky, ale taky se mnou bude chodit běhat, na kole nebo na brusle. A bokem nějaké to cvičení. Chci hlavně mít parťáka. :)
Potkánci jsou nádherný, malá už pěkně vyrostla. Já zas krmím sestřence potkana s křečkem. :D ale oba jsou to hrozný zmetci. :D
S kamarádkou se na foto procházku určitě vydejte, takové ty momentky jsou také skvělé. A fotka psa v pohybu - krása! :))
Já se ráda kouknu na jakékoliv fotky od Tebe a pokud máš co přidávat, šup sem s tím! :)

2 Peťa & psiska | Web | 6. února 2014 v 20:00 | Reagovat

To já kdybych mohla tak chválit ty moje blázny.. ty naše tréninky jsou děs běs. :D Snad to s Figgi bude jen chvilková krizovka, je to holka šikovná a aurčitě se dá brzy do kupy. A Limet je fakt úžasná :). Mimochodem, fotky bordery jsou super, sice tohle plemeno moc nemusím.. ale tahle je suprová :-)

3 Skříteček2 | Web | 6. února 2014 v 22:10 | Reagovat

Doufám, že ti nebude vadit, že se opět nejdřív tady vykecám ohledně seriálu a až pak zase přidám samostatný komentář ke článku, protože momentálně jsem ze všeho paf a na větvi, dokoukávala jsem dnes všechno a nakonec jsem si samozřejmě nechala to nejlepší; Teen Wolf. :-D

Sloupeček v menu poctivě aktualizuji! Ale aspoň teď 100% vím, že Teen Wolf 3x17 jsi už viděla. Teda řeknu ti - to byl mazec! Konečně "oficiálně" potvrdili to, co je všem jasné, že Kira je Kitsune. Ale proboha - tolik japonských názvů, to už chtějí po mně moc! :D A Stiles... jsem z něj úplně hotová (je tak rozkošný a k sežrání, jak Melisse řekl "Thanks, mum.", to bylo tak strašně smutné, maminka mu shází, asi jdu brečet. :D - vypadá to, že ten seriál mě emočně deptá), jak Melissa vytáhla složku jeho mamky se stejnými příznaky, no wow. Vážně se mi líbí, že Stiles začíná být nejhlavnější postava, ještě hlavnější, než Scott. Soudě i podle úvodní fotky oficiálního Facebooku Teen Wolf. :-) A co to říkal ten Scottův táta, že šerifa vystrnadí, nebo co?! To snad ne. A jsem zvědavá, co je ještě dál v pozadí McCallovic rodinky. A Isaac? Je opravdu vysoký... :-D

TVD se mi opravdu líbilo, ale Tyler mě opravdu zklamal. Dobře, že má Caroline Stefana, který dal Tylerovi do držky za ní! :D

Bash je úžasný, nechápu, proč tě štve. Francis? Kdo je Francis? :D Vůbec mi tam nechybí!

PS: Myslím, že ta deprese související s Badland je normální a přirozená reakce. :-D

PS2: Ke kosatkám (trochu větší odbočka) - myslím si, že by to mohla být i kombinace obou dvou (případně více) faktorů, které ovlivňují, že se ploutev samcům svisí. No, těžko říct... :-?

4 Skříteček2 | Web | 6. února 2014 v 22:55 | Reagovat

Fotky borderky jsou úžasné, hlavně ty akční! Jinak borderky jsou úžasné plemeno, akorát, jak se z nich stal takový všeobecně známý módní trend, už mi přijdou okoukané, každý je zná a tak, jako před lety dalmatini. S těmi klíči to teda byla dost napínavá story, to ti povím. :-D

5 Lara | Web | 7. února 2014 v 14:20 | Reagovat

Maliňáci jsou zkrátka dokonalí, ale borderky mne už trošku štvou, protože není cvičák, kde by jich nebyla nějaká ta banda. Nevím čím to je, ale už po borderách ani tak neprahnu, lákají mě jiná plemena jako jsou ovčáčtí psi :).
Čtyřnozí modelové jsou krásní, fotky se ti povedly :). Jak té bordeře svítí oči o.O
Pippi a Qintarka jsou teda buřtíci :D, ale je vidět, že se mají dobře ;-). Jak se ti povedlo je takhle zachytit? To já když fotím pískomily, kteří normálně stojí na místě, ale jakmile cvaknu, oni uhnout a je to v prčicích -.- .. to bude asi tím foťákem :D.
Limetka je velice šikovná na to, že to teprve spolu cvičíte půlrok :). Ten začátek videa je strašně roztomilý jak tě pusinkuje :3, nebo ti snad cumlá nos :D?

6 Karol Dee | E-mail | Web | 8. února 2014 v 16:08 | Reagovat

Do borderky bych nešla ani za nic. Jsou tak dobrácké, milé a aktivní, že mi to neskutečně leze na nervy :D Já mám radši tvrdohlavé potvory, které mě občas stojí hromadu nervů, ale když už spolupracují, je to ta největší odměna. Borderka se dá moc lacino :D

Fotky jsou krásné jako vždy, vzhledem k podmínkám se vyvedly nad očekávání :) Můžu se zeptat, čím fotíš? Myslím tím především objektiv, ten můj setový není obsolutně schopný vyfotit dobře pohybové fotky, jako jsou například ty maliňáčí obrany, tak uvažuju o dalším. :)

7 LusyW, HuskyW | E-mail | Web | 9. února 2014 v 22:15 | Reagovat

Ty máš ty fotky tak úžasně prosvětlené...a už vím, co mě vždycky nejvíc dostane - těm psům na fotkách vždycky "září" oči! Naprosto vynikají, to je úžasný!
No a Limet je očividně super číslo, s tou si ještě užijete srandu :D

8 Iris | E-mail | Web | 21. února 2014 v 17:14 | Reagovat

fotky jsou nádherný, hlavně ta poslední, jak leží ve sněhu, to je úžasná fotka :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama